Jump to content

Odvjetnički dug


zaff03

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za pomoć.

Dobila sam sudski spor, u kojem je odvjetniku isplaćena odvjetnička nagrada od suprotne strane. Svi računi za zastupanje,koje je odvjetnik meni uputio do sada su uredno plaćeni. Sada sam dobila račun od odvjetnika za isti predmet, u kojem traži naplatu nekakvih troškova za dopise (koje ne plaća suprotna strana), koji datiraju još iz 2010. do 2013. Može li to tako napraviti, odnosno zanima me jesu li ta potraživanja već u zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može. plaćaš uslugu po odvjetničkoj tarifi.

strana koja je izgubila spor plaća one troškove koje sud odredi kao nužne troškove.

 

ali odvjetnik je nakon svakog zastupanja pred sudom bio dužan ispostaviti račun.

 

neka potraživanja odvjetnika su i u zastari.

 

od odvjetnika si trebala biti obaviještena o potrebi slanja dopisa sudu koji ne ulaze u nužne troškove.

nepoštena praksa (Zakon o zaštiti potrošača).

ja račune nebi platio. čeko bi ovrhu i osporavo račune zbog nepoštene poslovne prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može. plaćaš uslugu po odvjetničkoj tarifi.

strana koja je izgubila spor plaća one troškove koje sud odredi kao nužne troškove.

 

ali odvjetnik je nakon svakog zastupanja pred sudom bio dužan ispostaviti račun.

 

neka potraživanja odvjetnika su i u zastari.

 

od odvjetnika si trebala biti obaviještena o potrebi slanja dopisa sudu koji ne ulaze u nužne troškove.

nepoštena praksa (Zakon o zaštiti potrošača).

ja račune nebi platio. čeko bi ovrhu i osporavo račune zbog nepoštene poslovne prakse.

Hvala na odgovoru. Koliko sam ja shvatila ne radi se o dopisima sudu vec meni, koji se odnose na obavijest o ispostavljenom racunu za zastupanje, odnosno zeli mi naplatiti to sto me uopce obavijestio da mi je ispostavio racun za zastupanje (koji su vec placeni)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija