Jump to content

Prodaja d.o.o.-a


gojko8

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim Vas za pomoć.

Situacija je sljedeća....

Imam fast food i 99% da sam ga prodao zajedno sa cjelokupnim inventarom ali i firmom.

Koliko sam shvatio, odem samo kod javnog bilježnika i promjene se vlasnici na firmi i to je to.

E sad je problem što potencijalni kupac hoće zadužnicu na moje ime u vrijednosti 10 000kn kao ako je ostao neki neplaćeni račun da se može naplatiti.

Moja firma je skroz čista. Plaćeni su svi porezi, komore, davanja, dobavljači,...sve!

 

Ali me strah da ako mu dam zadužnicu da nebi kemijao nešta i naplatio se sa tih 10 000kn.

 

Može pomoć jer neznam šta da radim!

 

Hvala

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani.

Prilikom prijenosa poslovnog udjela, u cijelosti,,(prodaja trgovačkog društva)

otiđite sa potencijalnim kupcem u vaš knjigovodstveni servis,,jer i svakako mu morate predati svu postoječu fin.dokumentaciju, i neka mu odg.osoba da ovjerenu izjavu o

stanju društva na dati dan,,

Drugo,iz fine izvadite stanje računa,iobavezno,,potpišite i ovjerite izjavu,u kojoj vi osobno preuzimate odgovornost, u slučaju daste zatajili,svjesno ili nesvjesno neke od obaveza društva na dogovoreni dan prijenosa poslovnog udjela.

U knjigovodstvenom servisu,napravite zapisnik o preuzimanju fin,dikumentacije,koji je dovoljno potpisati od vaše i strane odg,osobe u knjig.servisu.

Kod javnog bilježnika obavezno ovjerite izjavu o preuzimanju fin,dokumentacije,ali ,u skračenoj verziji,pozovete se na gore spomenuti zapisnik i navedete za koje posl,godine predajete fin,dokumentaciju.

To, jest, preuzimarelj društva potpisuje navedenu izjavu,izjavu o preuzimanju imovine ,nemora biti,po nazivu,ali se opet pozivate na zapisniko preuzetoj imovini društva,,bez

obzira,radilo se o, inventaru,zalihama robe,,itd,

 

Pozdrav. Frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija