Jump to content

Nasljeđivanje mirovine


anonimus79

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Nedavno mi je umrla mama, pa me zanima mogu li ja kako nastaviti primati njenu mirovinu i koje uvjete moram zadovoljavati?

 

Vidim ovdje http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=73

 

da moram imati 5 godina staza, sto imam, ali nije mi jasno je li to jedini uvjet? Pravni savjetnik u hzzo mi je rekao da moram biti nesposoban za rad, a ovdje ne vidim da se to navodi, pa sam zbunjen. Inace sam trenutno nezaposlen i primam socijalnu pomoc, odnosno minimalnu zajamcenu naknadu. Nezaposlen sam zato sto sam sizofrenik, ali sam navodno sposoban za rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pet g.staža je uvjet za stjecanje vlastite mirovine ili bi taj uvjet morao ispunjavati pok.roditelj( ako nije ostvario staža nema ni obiteljske mirovine )

 

Ažurirano

 

pravo možete ostvariti ako vještak zavoda za prof.reh.utvrdi potpunu nesposobnost za rad za vrijeme redovitog školovanja i do dana smrti roditelja, Zahtjev pounjava Vaš liječnik i dalje Vas treba uputiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inace sam trenutno nezaposlen i primam socijalnu pomoc, odnosno minimalnu zajamcenu naknadu. Nezaposlen sam zato sto sam sizofrenik, ali sam navodno sposoban za rad.

 

sanjaš o tome kao bi dobio novac bez rada?

primaš socijalnu pomoć znači punoljetan si.

ne navodiš da imaš veču invalidnost. ne navodiš da se školuješ.

 

mirovina se ne nasljeđuje. mirovina se stiče ako na nju imaš pravo.

da bi imao pravo na obiteljsku mirovinu iz majke moraš biti maloljetan ili da se školuješ (do 26.godine). radno nesposoban a ta radna nesposobnost da je nastupila prije 18.-e godine (teži invalid).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija