Jump to content

Ozljeda na radu, bolovanje i starosna mirovina


idjokano

Preporučene objave

21.12.2015 godine ozljeda na radu, sada bolovanje.

Ozljeda je takva da će liječenje biti duže

(prijelom, sanacija, rehabilitacija)

U veljači 2016god navršavam 65 godina.

Dali me poslodavac, bez obzira na ozljedu na radu i opravdano bolovanje, može poslati u mirovinu i ukinuti mi financijsku naknadu za bolovanje ?

Da li imam pravo na godišnji odmor za 2016god?

Mora li poslodavac isplatiti godišnji odmor,ako ste ga u nemogućnosti koristiti u mom slučaju?

Molim za hitnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po sili zakona navrsenjem 65 godina zivota prestaje vam radni odnos, a sa minimalno 15 godina uplacenih mirovinskih doprinosa mozete u mirovinu, imate pravo na razmjerni dio godisnjeg odmora 1/12 po mjesecu rada, ako GO niste u mogucnosti iskoristiti u dogovoru s poslodavcem isti vam mora biti isplacen.

Koliko tocno cete imati uplacenog radbog staza na dan kad cete navrsiti 65 godina zivota ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji jos jedan momenat, a to je primjena clanka 112., tocka 4., ZOR-a, ako se poslodavac slozi:

 

"Ugovor o radu prestaje:

4) kada radnik navrši šezdeset pet godina života i petnaest godina mirovinskog staža, osim ako se poslodavac i radnik drukčije ne dogovore"

 

Sto znaci ako vas poslodavac treba a vi to zelite, mozete raditi jos 5 godina, do 70 godine zivota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
21.12.2015 godine ozljeda na radu, sada bolovanje.

Ozljeda je takva da će liječenje biti duže

(prijelom, sanacija, rehabilitacija)

U veljači 2016god navršavam 65 godina.

Dali me poslodavac, bez obzira na ozljedu na radu i opravdano bolovanje, može poslati u mirovinu i ukinuti mi financijsku naknadu za bolovanje ?

Da li imam pravo na godišnji odmor za 2016god?

Mora li poslodavac isplatiti godišnji odmor,ako ste ga u nemogućnosti koristiti u mom slučaju?

Molim za hitnost

 

Da li mi netko može odgovoriti,u svezi Zaštite na radu.Mora li uz stepenice u javnim ustanovama biti obavezno rukohvat? Ima li kakav propis o tome?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje.

Imao sam prometnu prije 3 i pol godine i bio sam 2godine na100% bolovanju. Imao sam do sad 3 operacije na potkoljenici, i sad bih nakon 1.5g trebao ic vadit plocicu i vijke iz noge.

U medjuvremenu sam promjenio poslodavca i sad kod njega radim oko 1g. I imam ugovor na neodredjeno.

E sad mene zanima dali mi se priznaje 100% bolovanje sad kad budem isao na operaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija