Jump to content

Upitnik ličnosti


zxqgeucl

Preporučene objave

Poštovanje.

 

Zanima me, čito iz znatiželje, koliko je legalno da jedna tvrtka, nakon obavljenog selekcijskog razgovora, obavlja upitnik ličnosti(psiho test) preko internet stranice? Zar ne bi bilo po pravilima da takove testove smiju obavljati samo stručni psiholozi? Da se razumijemo, na ovoj stranici treba obaviti test na engleskom jeziku i onda njima poslati rezultate.

 

https://www.tonyrobbins.com/ue/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me, čito iz znatiželje, koliko je legalno da jedna tvrtka, nakon obavljenog selekcijskog razgovora, obavlja upitnik ličnosti(psiho test) preko internet stranice?

Ne vidim zašto ne bi bilo legalno.

Nitko vas ne prisiljava.

A ako vi slobodno birate poslodavca, valjda i poslodavac smije birati uposlenike?

 

Zar ne bi bilo po pravilima da takove testove smiju obavljati samo stručni psiholozi?

 

O stručnosti mase psihologa danas bolje da vam ne pričam.

Dovoljno da vam kažem slijedeće: jedan od razloga zašto tvrtke rabe razne testove je nevjerojatna ideološka pristranost velikog broja današnjih 'psihologa'.

Test je u smislu tumačenja rezultata ideološki neutralan.

 

Da se razumijemo, na ovoj stranici treba obaviti test na engleskom jeziku i onda njima poslati rezultate.

U čemu je problem?

Naravno da je taj test samo za njihove potrebe selekcije uposlenika, i ti podatci ne smiju se nikako drugačije uporabiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nisam bio dovoljno jasan.Ne dovodim ja u pitanje njihovo pravo na selekciju kandidata.Po meni je sporan ovaj upitnik ličnosti.Ako znamo da psihotestove smiju provoditi samo ovlašteni psiholozi, tko je onda ovaj Tony Robbins i gdje mu je diploma i praksa u Hrvatskoj?

Ne znam o kakvim ideologijama govorite, ako imate već testove koji su se u praksi dokazali onda to ne ostavlja mjesta za neka ideološka tumačenja pojedinog psihologa.

Osim toga, kojim je zakonima (ako ikojima) propisano provođenje takvih postupaka za privatne firme.

Nadam se da nisam dosadan, samo sam želio malo ući u tu tematiku.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propisano? Online upitnike ne treba odobravati, kao što se to radi s lijekovima. Mada, ako upitnik ima 'flashing images' i to može štetiti.

 

Bolju interpretaciju rezultata može napraviti psiholog ako je popričao s kandidatom. Ali i ne mora - dovoljno je da (psiholog) nije koncentriran 1 minutu.

 

 

Ja baš i ne bih upisao pravo ime na toj stranici. (I na legalisu ljudi često koriste puno ime i prezime. To je naravno njihovo pravo, ali koliko je to nužno...).

Provjerite i Privacy policy i bbb record (A+).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija