Jump to content

Uknjižba prava vlasništva


Kirica

Preporučene objave

Nakon provedenih ostavinskih rasprava i rješenja o naknadno pronađenoj imovini, lijepo Vam molim za savjet :

 

Ovako izgleda rješenje o Uknjižbi prava vlasništva za korist:

 

1. Nasljednik 12/36

2. Nasljednik 12/36

3. Nasljednik 6/36

4. Nasljednik 6/36

 

Moje pitanje: Nasljednik broj 3. je u vremenu dok još nije doneseno rješenje o uknjižbi prava sagradio (na jedinoj građevinskoj parceli) kuću, naravno pritom ne tražeći pristanak mene (nasljednik br. 4.)Novčano se nagodio sa nasljednicima br.1.i 2. i kao što sam napisala i sagradio kuću.Cijenila bi Vaše mišljenje što napraviti. Meni se nudi isplata neprihvatljivog iznosa (nudi mi po cijeni građevinskog zemljišta cca. 15 eur po kvadratu a cijena na toj lokaciji iznosi 150 eur po kvadratu)Pošto od novčane nagodbe izgleda nema ništa, molim za savjet što napraviti.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što ste okončali ostavinski postupak,nastalo je suvlasništvo u idealnim suvlasničkim dijelovima koje ste naveli,što znaći da nijedan suvlasnik nema pravo vlasništva na tačno određenom dijelu,glede čega je potrebno razvrgnuti suvlasništvo sporazumno ili sudskim izvanparničnim postupkom.

Glede vašeg upita je sasvim izvjesno da bi razvrgnuće moglo završiti u parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se jos jednom nadovezem na temu.Mene zanima slijedece: Kakve posljedice moze snositi gore navedeni suvlasnik koji je sagradio kucu na jedinoj gradevinskoj parceli prije nego sto su okoncane ostavinske rasprave i prije nego je doneseno rijesenje o uknjizbi?Dali da podnesem prijavu za bespravnu gradnju?

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija