Jump to content

kako da se ne zeznem u slucaju razvoda


skinny

Preporučene objave

Trebao bih kupiti stan (kredit), a brak mi se raspada. Zelio bih se osigurati da ako dodje do razvoda da taj stan ne bude podijeljen po pola. Stan moram kupiti jer imamo 2 djece i zivimo na 40m2. Supruga ne moze sudjelovati u kreditu, niti ikako mozemo podijeliti trosak... Nadam se da bumo se skockali, ali ne zelim riskirati da otplacujem kredu do kraja zivota,a pritom se jos i tucem u glavu kak sam bio naivan...

thanx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani Skinny,

 

Ukoliko ste već u situaciji da razmišljate o raspadu braka, tj. o mogućem razvodu onda Vas ne bih savjetovao da ulažete u nekretninu, koja bi za trajanja braka postala bračna stečevina (neovisno o tome što supruga ne bi s vama dijelila trošak kredita) pa biste je na koncu morali dijeliti. Slobodan sam uputiti Vas na druge postove po ovom pitanju, čisto da dobijete uvid u složensot takve situacije, pozdrav, V. :-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Thanx. Ponadao sam se da se to moze riješiti nekim ugovorom kojim se supruga u slučaju razvoda odriče te nekretnine (tj. većim dijelom). Kako mi jedno dijete treba krenuti u školu slijedeće godine, moram riješiti stambeno pitanje prije toga, a podstanarstvo mi nije opcija.

Valjda bi mi bilo najpametnije da se razvedem i kupim stan, a da do daljnjega ostanemo zivjeti skupa. trash.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok Skinny!

 

Gledajte Skinny, da puno ne filozofiram oko Vašeg slučaja, jer htio, ne htio, Vaša me zadnja rečenica malo i nasmijala, morate razlučiti sljedeće:što trenutno a što dugoročno želite? Ukoliko se jedna obitelj ne može skučiti u 40 kvadrata stana, i ukoliko smatrate da je djetetu prvoškolcu najosnovnija stvar osigurati mu prostor za normalno obavljanje školskih zadaća, onda samo naprijed! Kupite stan, pa i uz to da supruga potpiše da se odriče svog dijela, tu su djeca kojima namjeravate osigurati pristojno življenje i to vjerujem dugoročno. Meni to izgleda ovako: djeca lijepo pišu domaće zadaće oliti uradke u svojim lijepo oslikanim sobama, igraju se na play-station i slušaju muziku na liniji, u čiju dodatnu opremu svakako spadaju i slušalice za ne daj Bože, slučaj potrebe. Znači svi uvjeti su tu. A Vi već sada razmišljate o mogućim posljedicama razvoda, preciznije kako osigurati tu nekretninu. Pitam se, ako sad razmišljate pružiti udobnost svojoj djeci i sve ono što uz to ide, (zato i postoje slušalice), zar ćete kroz koju godinu, sve i da ste isključivi vlasnik stana moći to svojoj djeci uskratiti, jer u paketu s djecom ide i mama, barem u većini slučajeva. Valjda Vam je jasno da stan u tom slučaju ostaje Vaš samo na papiru. Stoga, savjetujem Vam da dobro promislite ne bi li Vaša djeca trenutno bila zadovoljnija s nekim manjim, ali veselijim i zdravim prostorom, da u tom prostoru dobro razmislite želite li se razvesti ili ne, ili to sebi postavljate samo kao moguću soluciju za neku daljnju budućnost? Iz svega što navodite stekao sam dojam da volite svoju djecu i da im želite pružiti najbolje što možete, pa čemu se onda opterećivati ovim materijalnim pitanjima pored ovih cvjetića koje morate jako brižno zalijevati da izrastu u čvrsto stablo. Ispričavam se ako sam štogod propustio zbog izuzeća uvida u Vašu situaciju, pozdrav, Vida

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kao prvo: pokušajte biti suprug...uloga dobrog oca ide u paketu!

Ako baš nikako ne bude išlo kupite taj stan supruzi i djeci, spakirajte kofere i odselite da im ne smetate.

 

Mislite da ste brižnan otac, a nakon razvoda ćete tu istu djecu izbaciti na cestu...zajedno s njihovom majkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija