Jump to content

Obračun prijevremene mirovine branitelja


borish

Preporučene objave

Poštovani,

stupio sam u prijevremenu starosnu mirovinu kao hrvatski branitelj - dragovoljac iz Domovinskog rata. Za taj status me prema odredbi članka 14. ZOPHBDR-a pripada povećanje osnovnog boda za 30%. Međutim nikakvo povećanje osnovnog boda nisam dobio uz obrazloženje da bi mi takova mirovina prelazila pripadajuću mirovinu za 40 godina mirovinskog staža. Ja imam ostvaren mirovinski staž od 39 godina, 00 mjeseci i 11 dana. Penalizacija za prijevremeni odlazak u mirovinu mi je uredno obračunata sa polaznim faktorom 0,91. Kako je moguće da me se kažnjava zato što sam uredno nastavio rediti po završetku Domovinskog rata? Da li postoji mogućnost da tu nepravednost oborim na sudu? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

stupio sam u prijevremenu starosnu mirovinu kao hrvatski branitelj - dragovoljac iz Domovinskog rata. Za taj status me prema odredbi članka 14. ZOPHBDR-a pripada povećanje osnovnog boda za 30%. Međutim nikakvo povećanje osnovnog boda nisam dobio uz obrazloženje da bi mi takova mirovina prelazila pripadajuću mirovinu za 40 godina mirovinskog staža. Ja imam ostvaren mirovinski staž od 39 godina, 00 mjeseci i 11 dana. Penalizacija za prijevremeni odlazak u mirovinu mi je uredno obračunata sa polaznim faktorom 0,91. Kako je moguće da me se kažnjava zato što sam uredno nastavio rediti po završetku Domovinskog rata? Da li postoji mogućnost da tu nepravednost oborim na sudu? :-?

 

Ne možete dobiti 30% veću nego bi trebali dobiti razliku za onih 11mj.i 19 dana koje vam nedostaje do 40 godina. Mislim da biste tako trebali tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija