Jump to content

Teška prometna nezgoda sa neregistiranim automobilom!


demertius

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori dal postoji pravni osnov za traženje naknade štete u udesu u kojem će najvjerovatnije doći do podijeljene odgovornosti,( osoba A je pokušala preći na parking,dala žmigavac i krenula u skretanje na lijevu stranu,naravno preko isprekidane linije i sa sigurnošću da nema nikakvog auta u blizini kad se odjednom sa preglednog pravca stvorilo auto B koje je pod pravim kutom udarilo auto A na lijevoj strani kolnika..došlo je do teških tjelesnih ozljeda na strani vozača i suvozača A kao i totalna šteta po pitanju automobila) od strane osobe B koja je vozila auto sa isteklom registracijom punu godinu dana+udes se desio u naseljenom mjestu sa ograničenjem od 40km/h dok je dotična osoba vozila preko 110km/h? juče sam zaprimio obavijest da je osoba B podnijela zahtjev osiguravajućoj kući za naknadu štete pa me zanima dal postoji taj osnov i šta mi je dalje činiti...hvala

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljao sam da je takva procedura al mi nije jasno kako su oni mogli zaprimiti njegov zahtijev za naknadu štete i meni ga poslati na izjašnjenje?

nema pravo na to jer mu nije bilo osigurano auto-registrirano al dal ima osnov po nekom drugom kriteriju? i što je najgore od svega toga,taj lik na kome je auto nije uopće bio sudionik nesreće već ga je posudio trećoj osobi..nema mi logike da me po osnovu auto osiguranja može zezati mada je 100% on kriv za neseću al kakve mi koristi kad je zakon po tome pitanju previše krut...neseća se ipak dogodila na njegovoj strani ceste al da je normalno vozio do udesa ne bi došlo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija