Jump to content

Potvrda o nekaznjavanju


anonimno

Preporučene objave

Zivim u Italiji, a potrebna mi je "Potvrda o nekaznjavanju" sa Apostillem (koliko mi je poznato Hrvatska nema potrebe za legalizaciju tog dokumenta, vec samo apistill). Stalno prebivaliste mi je bilo u Rijeci do prije 1.5 god., kada smo se preselili kraj Plomina (Istra). Receno mi je da bi taj dokument trebao zatraziti u Zagrebu jer sam se selio u drugu zupaniju te stoga je sad nadlezan Zagreb (toliko o "decentralizaciji"!!!??)....

Htio bih znati dali je moguce zatraziti taj dokument sa strane naseg konzulata u Trstu i/ili moram ici u Zagreb za taj upit. Ako moram ici u ZG, da bi si ustedio desetak putovanja, jeli moguce nekako to sve srediti telefonski ili preko interneta te postom slati dokument. Ako moram osobno ici u ZG nije problem ako je to jedno putovanje, no zbog tipologije mog posla mi je nemoguce putovat u vise navrata.

Inace dokument mi je potreban u svrhu stjecanja talijanskog drzavljanstva.

 

Mozete koristiti moju e-mail adresu: croatia@gawab.com za odgovore.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

1.potvrda o nekažnjavanju ne postoji

2.postoji izvod iz kaznene evidencije ali njega ne možete dobiti već se on izdaje sudu službeno za potrebe vođenja kaznenog postupka

3.ako vam treba uvjerenje da se spram vas ne vodi kazneni postupak njga možete dobiti na općinskom sudu na čijem teritoriju imate prijavljeno prebivalište.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija