Jump to content

vjezbenik senior i vjezbenik junior


anonimno

Preporučene objave

potaknut napisima u prijasnjim temama, htio bih otvoriti novu, a naravno radi se o kavi i ostalim sporednim stvarima tipa odlazak po burek...

ja sam upravo vjezbeik junior te nadamnom cijelo vrijeme bdije vjezbenik senior, koji da prostite od mene pravi budalu!

 

prvo me je u pocetku slao po bureke i da mu kuha kavu, zatim sam mu morao, ej ljudi :-o , oguliti luk dok smo jeli cevape, pa me slaopo cackalice, ali stvar koja je prekipila i potakla me da svoju sramotu iznesem jest da me je poslao da mu operem auto,jer on nije imao vremena.

 

htio sam se obratiti sefu, ali s obzirom da on ima dulji staz u uredu, a ja sam poprilicno novi, mislim da nikakvog utjecaja ne bi bilo od tog razgovora.

pretpostavljam da je on ot naucio od naseg principala, koji je za pretpostaviti upravo to radio njemu, pa se sad on iskaljuje na meni...

 

a o poslu da i ne govorim. nebrojeno puta mi je poderao ovrsni prijedlog koji sam pisao pola dana i takve stvari...

 

stvarno ne znam to mi je ciniti, i kako da uopce objasnim ukoliko dam otkaz novom poslodavcu zasto sam napustio ured?

sto mi je ciniti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha, ha, ha ,haaaaa

 

Ahaaaaaa ha ha ha ha haaaaaaaaaa

 

Haaaaaaaaa ha ha ha ha haaaaaaaa!!!

 

No sad zaozbiljno.

 

Na lijepi i pristojan način se obrati šefu da li biste poslije posla mogli popiti kavu. Ako se senior priključi, još bolje. Pa onda fino priupitaj što je točno tvoj posao.

 

Ako ne budeš zadovoljan odgovorom zahvali se na suradnji i daj otkaz.

 

A daj slobodno ovdje i ime ureda.

Jer dobar glas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i mene.. haaaaa haaaa haaaaay, buuuu..

 

A sada i ja za ozbiljno... haahaahaaaa, haaaa..

Dobro, evo sada, majke mi...

 

Nezgodna situacija. Ipak, dobio si posao, što nije mala stvar. Ovi što te savjetuju da daš otkaz, onak, baš i nema dalje posla pa i nije lako samo tako dati otkaz.

Da, prvo si njemu trebao lagano, na fin način, odbrusiti... "ni mami ne režem luk" "svoj auto nisam oprao 6 mjeseci, a gdje ću tek tvoj" onako u šali..

Već na temelju ovoga što si rekao, govori nam dovoljno da taj tvoj kolega vježbenik senior je jedna primitivna, izkompleksirana, nadmena seljačina. Probuši mu gume na autu.. haaa,haaa.. pa prema tome, tom dikliću također trebaš na "njegov" način objasniti.

A na kraju, kod Odvjetnika, ako ovo od prije ne pali..

 

Haa,haa... Kaži mu da si mu ženu malo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da kolega govori istinu jer sam čula gro takvih slučajeva a i sama doživjela kalvariju. nepravedno je optuživati kolegu da izmišlja jer mu e potrebna podrška - barem od kolega.

moj savjet- ne moraš se bojati šta će novi principal misliti jer su meni rekla da mi je to plus šta imam iskustva. ipak- ne moraš žuriti s otkazom jer za to uvijek ima vremena. probaj izdržati do pravosudnog- ukoliko zaista ne ide- najvjerojatnije će ti oni sami inicirati otkaz pa ćeš imat mirnu dušu. novi posao ćeš naći- a nakon godinu dana staža kao odvjetnički vježbenik možeš odvolontirat pol godine na sudu da skupiš staž. vježbenici moraju puno toga progutat- doći kod dobrog principala često je čista lutrija- ali sve je to radi višeg cilja- pravosudnog. btw- može ti se potrefiti da ako daš/dobiš otkaz kreneš raditi kod odvjetnika gdje ćeš ostati i poslije pravosudnog jer kod ovoga zasigurno nečeš- pa potencijalnim odlaskom i nećeš puno izgubiti.drži se- i to će proći! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo mene ponovo... ne bih iznosio jos detalja kojima me tlai, jer imam osnovanu sumnju da i on cita legalis....

 

htio bih naomenti, da od samog pocetka se postavio prema meni ko da smo u vojsci, a on je moj razvodnik pa radi po naredjenju... principaagotovo i ne viđam, a on je dobio odrješene ruke prema meni...

ajde shvacam kad mi neki podnesak baci i pocne zbog toga histerizirati, ali ove druge stvari mi nikako ne idu u glavu...

sve se bojim, da cu i ja postati jednog dana kao on.... mozda mu je to i cilj, pa cu i ja biti djubre od covjeka kad mi dodje neki junior...

nekako sam o ome razmisljao sinoc, dok sam dosao s posla i legao u krevet...

mozda je to jednostavno njihova igra koju je on naucio, pa sad prenosi na mene...

ponekad razmisljam, sto te ne ubije to te ojaca... pa zato i trpim ova sranja...

al stvarno, razmisljanja sam, ukoliko ostanem postat cu kao i oni... tesko onom tko meni dodje pod ruke, jer ovako stanje ne moze trajati vjecno...

 

znam da nisam u pravu, ali ovaj posao sam trazio 6 mjeseci, dok ga nisam dobio...

sad ako dam otkaz, pa opet 6 mjeseci na burzu!

 

jucer me je pozvao na kav, a onda sam ja morao platiti (eto vam jos jednog primjera) :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj brate, daj mene ubaci u taj ured.. pa bi vidio što je aždaja ili još bolje, imam jednu frendicu, eee takvu ženu još nisi upoznao... morski pas sa dušom... Sve će ti dati, ali ako joj staneš na žulj.. Vidiš takvi kao taj tvoj diklić od vježben. mi fali da se ja nad njima počnem iživljavati.. ufff... gladan sam budala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gle, ljudi, tko je ovdje lud???????

21.stoljeće je za Boga miloga. Ropstvo od davno ne postoji.

Ti, vježbeniče junior, ako se ne zezaš sa svima nama, onda si stvarno posve lud!!

Oprosti mi, molim te na prethodnim riječima, ali ne mogu zamisliti normalnu osobu koja bi trpjela takvo ponašanje. Vjerujem da ti je potreban posao, ali ništa nije vrijedno toga.

Pozdrav, vježbeniče junior, a ja bi znala kako postupiti sa vježbenikom seniorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eeee, i mene su tako na početku jebavali...

poslala me u mcdonalds po mcburger, a kad sam bila na pola puta natrag u ured me nazvala da mi veli da hoće i ekstra kečap...

 

No prezivjela sam. Moras se postaviti super kool, kao #### ti se sto radis, glavno da ti na kraju mjeseca daju pare.. a onda ce te upregnuti u odvjetnički pravi posao. Zajebavaju te, klasika.

 

Ps. nemoj ići šefu, nego pribij tu pizzdu vjezbenika uza zid i reci mu sta ga ide. Onak u 4 oka u don Corleone stilu

 

:cool2: :cool2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e dragi kolega, sve ja to razumijem, i ako je istina to što govoriš, iskreno te žalim... iz rade okoline gdje se mora ići u podrum na wc jer šefu smrdi ako to obavljaš u uredu, kojemu spremačica doma pere veš i koji je predlagao da svi skupa namjerno uništimo susjedovu klimu jer njemu smeta što je u dvorištu koje nitko ne koristi, otišla sam nakon 2 mjeseca (od kojih sam mjesec dana bila na godišnjem) ravno u državnu službu. glavom bez obzira. i nakon 2 god u državnoj službi položila pravosudni i sad našla dobar posao u normalnoj firmi...

 

poanta je u tome želiš li biti čovjek, pa makar i državni službenik, ili nečiji rob i budala. Ja ne znam što ima u tom poslu tako magično privlačno da pristajete da vas se tretira kao stoku. Niste stoka. Ljudi ste svjesni svojih prava. I sad, da me krivo ne shvatite, ne govorim o tome što i koliko radite, učite se "zanatu" i slično. Negdje se granice moraju povući. I jednoga dana biti odvjetnik nije vrijedno toga da nekome pereš aute i guliš luk. Prvo si čovjek, onda osoba s fakultetskom diplomom, onda nečiji radik. tim redom. Ako se ne postaviš i ne izboriš za sebe, nitko neće.. makar do željenog cilja krenuo zaobilaznicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija