Jump to content

Pokusaj smanjenja alimentacije


marav29

Preporučene objave

Postovani pravnici,

Molim Vas Vase misljenje za slijedecu situaciju.

Imam 2 sina od 17g i 19g redovito vec 9godina placam alimentaciju u iznosu od 1000kn po djetetu. Nikad ni dana nisam kasnio s uplatom.

Djecu uopce nisam vidao u pocetku kako je doneseno presudom a ni dan danas.

Djeca su pod utjecajem bivse supruge koja im stalno puni glavu protiv mene i oni za mene nemaju lijepu rijec.

Da ne spominjem da me nece nazvati ni za blagdane da mi cestitaju.

Sad sam dozivio od djeteta da mi se prijeti da ce traziti tuzbom povecanje alimentacije jer im nisam htio nesto potpisati.

Mene zanima mogu li ja uopce podici tuzbu zbog ne postovanja presude koju imam da djecu nisam vidao kako je bilo presudom nalozeno? Te imam li ja ikakvih prava za smanjenje alimentacije?

Mogu li tuziti bivsu zenu sto djecu stalno sili protiv mene i traziti nekakvu naknadu stete kako bi joj malo za*epio usta.

Hvala Vam

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bas zbog toga sto nisam htio ratovati s njom nisam stvarao probleme niti postavljao pitanja. Ja sam djecu zvao na mobitel i vidjeli smo se. S bivsom nisam uopce u kontaktu,a sad mi se djeca prijete za povisenje alimentacije jer su pod njenim utjecajem. Sinovima sam omogucio i davao jos novaca mimo alimentacije. Ali ovo sto ona radi i kako okrece njih protiv mene to je sve strasnije.... Pa zar mi ocevi u takvim situacijama nemamo bas nikakava prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Pa zar mi ocevi u takvim situacijama nemamo bas nikakava prava?

 

Na 'papiru' još i nekako, ali u praksi zapravo i ne.

 

Pročitajte ovo:

 

Diskriminacija očeva u postupku razvoda

 

I ovo:

 

Mit i istina o obiteljskom nasilju

 

Desetine, sada već i stotine očeva svjedoče da kada uđu o ovakav spor koji je obilježen netrpeljivošću i konfliktima sada rutinski dobivaju lažne prijave za nasilje u obitelji i za 'uznemiravanje' , 'uhođenje'... Tako će se lako moguće ubudiće svaki vaš razgovor sa djecom tretirati kao da ste ih uznemiravali.

I kad dođete na sud, vrlo vjerojatno vas nitko neće ništa pitati, nego ćete automatizmom dobiti presudu.

Pročitajte linkane tekstove!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija