Jump to content

Prava pacijenta Zdravstva


ive0007

Preporučene objave

Poštovani !

Nadam se da ste prilikom invazivnih bolničkih pretraga (npr gastroskopije, koronoskopije i td ) dobili papir koji morate potpisati inače vas neće pregledati.

Papir vas obavještava da ste upoznati sa komplikacijama pregleda i skidanje ODGOVORNOSTI doktora u slučaju komplikacija.

Ima li ko informacija o tome. ja sam odbila potpisati taj papir i sada tražim pravo da me pregledaju bez potpisa. Kome se obratiti da rastumači taj famozni članak zakona o pacijentima.?

Članak 16.

Pacijent ima pravo prihvatiti ili odbiti poj

edini dijagnostiĉki, odnosno terapijski postupak, osim u

sluĉaju neodgodive medicinske intervencije ĉije bi nepoduzimanje ugrozilo ţivot i zdravlje pacijenta

ili izazvalo trajna oštećenja njegovoga zdravlja.

Prihvaćanje pojedinoga dijagnostiĉkog ili terap

ijskog postupka pacijent izraţava potpisivanjem

suglasnosti.

Obrazac suglasnosti te obrazac izjave o odbijanju pojedinoga dijagnostiĉkog, odnosno terapijskog

postupka pravilnikom propisuje ministar nadleţan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

Slijepa osoba, gluha osoba koja ne zna ĉitati, nijema osoba koja ne zna pisati i gluhoslijepa osoba,

prihvaća pojedini dijagnostiĉki, odnosno terapijski postupak izjavom u obliku javnobiljeţniĉkog akta

ili pred dva svjedoka iskazanom izjavom o imenovanju p

oslovno sposobne osobe koja će u njeno ime

prihvaćati ili odbijati pojedini takav postupak.

Zaštita pacijenta koji nije sposoban dati pristanak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne želiš obaviti pregled koji je zadan metoodološkim algoritmom pretrage na određenu sumnju na bolest-ne moraš. amen! tvoj izbor-tvoja odgovornost. kod invazivnim pretraga uvijek postoji mogućnost komplikacija,ali su zanemarive. editirao moderator . ako te boli i to bi trebao uraditi-odi bez straha i potpiši! manji je rizik od ozljede kod takve pretrage ,nego od sumnje na bolest! a vjeruj mi....10ak puta gastroskopija, 10ak puta ERCP i 2x kolonoskopija. i uvijek sve ok-glede komplikacija.

 

Kako vam je uređen tekst u još jednoj temi zbog istog razloga dajem vam opomenu.

uređeno: od Spitfire
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija