Jump to content

Županijski sud - 3 godine?


Ivan Sanader

Preporučene objave

Protiv mene je bio pokrenut odštetni zahtjev, nakon 8 godina sam dobio parnicu i suprotnoj strani je dosuđeno nadoknaditi sudske troškove. Uskoro se približava 3 godine (pretražio sam legalis, našao podatak da se taj vremenski period smatra razumnim) od početka postupka na Županijskom sudu u Zagrebu (suprotna strana se naravno žalila) pa me zanima isplati li se dizati tužbu za suđenje u razumnom roku. U prvostupanjskom postupku mi je odvjetnik savjetovao da ne dižem tužbu jer bi moglo podsvjesno utjecati na suca, što sam i poslušao. Suprotna strana je digla tužbu, dobila naknadu, ali izgubila spor, e sad, je li to slučajnost, ne znam...

Također, trebam li se brinuti zbog trajanja ovog postupka? Odvjetnik mi je također natuknuo da slučajeve koji su "čisti" obično riješe vrlo brzo, a ove koji su im "li-la" proučavaju duže. Zasad provjeravam tu i tamo e-predmet i čekam, čekam... već 11 godina.

 

Edit: prekopao sam još malo forum, ovaj odgovor bi se trebao ticati mog slučaja, pretpostavljam:

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/83570-Sudenje-u-razumnom-roku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprotna strana je digla tužbu, dobila naknadu, ali izgubila spor, e sad, je li to slučajnost, ne znam...

 

Slučajnost, nemojte vjerovati "urbanim legendama". Jedno nema veze s drugim.

 

Također, trebam li se brinuti zbog trajanja ovog postupka? Odvjetnik mi je također natuknuo da slučajeve koji su "čisti" obično riješe vrlo brzo, a ove koji su im "li-la" proučavaju duže.

 

Tu je u pravu, kada je sve OK, ide po kratkom postupku, ali neki predmeti se "pacaju" godinama.

 

Zagreb je "svijet za sebe" i vrlo vjerojatno bi vam Predsjednik suda odbio zahtjev, da ga sada podnesete, ali za godinu-dvije, ruke će mu biti vezane.

 

No, odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, na žalost je slučaj i u prvom stupnju bio neizvjestan, bilo je za očekivati svašta nakon žalbe. Cijeli taj koncept objektivne odgovornosti je vrlo zeznut, i jedna i druga strana može imati validne argumente, nekako sam dojma da u takvim slučajevima igra "slobodno sudačko uvjerenje". Trebalo bi to nekako bolje definirati u ZOO-u (moje laičko mišljenje).

 

S obzirom na vaše iskustvo, u kolikom postotku slučajeva viši sud baš preinači presudu?

Kako sad stvari stoje, da čak i vrate na prvostupanjski, ne bih se bunio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija