Jump to content

osiguranje,neisplacivanje odstete


Josip Pavlović

Preporučene objave

Pozdrav,

Evo ovako,otac mi radi u jednoj drvnoj industriji. Imao je nekoliko kredita u par naših banki i odlučio je to sve staviti pod jedan kredit u jednu banku da mu je lakše otplaćivati. Kao obavezu su mu naravno u toj banci naveli da mora potpisati osiguranje za kredit uz koje ide i životno osiguranje i jos dodatak da ako dodje do smrtnog slučaja kredit se ne prebacuje na djecu,tj mene i braću. Naravno on je to potpisao sa njihovim posrednicima,osiguranju koje se nalazi u istoj zgradi,dobio je 3 papira ugovora u kojem je navedeno da se slaze sa osnovnim i dodatnim navodima u ugovoru. Spletom okolnosti 5 dana nakon što je rješio to prebacivanje dogodila mu se nezgoda na poslu na kojem je skoro izgubio ruku. U osiguranju je bilo navedeno da u slučaju nezgode na radu oni će otplaćivati kredit za vrijeme mjeseci na bolovanju i dobit ce naknadu za svaki dan na bolovanju kao i svaka normalna polica sto ima,pošto je to tako pisalo naravno da je otišao provjeriti još s njima u banci da li to vrijedi ,tamo su mu izvadili sve papire i rekli da po ugovoru tako i treba biti i da će rješenje dobiti tokom par dana od tog osiguranja. Nakon par dana došao je odgovor u kojem on nema pravo na ništa jer se ozljedio u roku par dana a osiguranje ne vrijedi prvih 60 dana. To nigdje u papirima što je on pogledao i potpisao nije pisalo nego u nekakvim dodatnim papirima koje samo oni imaju. Nakon savjetovanja sa odvjetnikom koji je slao prijavu povjerenstvu za osiguranja nismo ništa postigli jer smo konstantno dobivali odgovor da je moj otac potpisao papire u kojima piše da se slaže sa dodatnim i osnovnim uvjetima,medjutim njemu nitko nije naglasio da samo u dodatnim papirima i uvjetima piše da osiguranje ne vrijedi prvih 60 dana. Štoviše on te papire nije ni vidio niti mu je to netko rekao. Najgore je što je on tamo išao sam bez ikoga da bude svjedok da su mu tako dali i rekli. Da li netko ima savjet što se tu može napraviti? Odvjetnik je rekao da još samo može ići na tužbu pa me zanima da li je to riskantno zbog svih troškova?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija