Jump to content

Prava nasljedstva djece za odstetu bivsih politickih zatvorenika


Petra85

Preporučene objave

Postovanje...Imam jedno pitanje i molim vas za pomoc...Moj otac bio je politicki zatvorenik..Ostvario je pravo na odstetu u ratama...Prvu ratu dobio je 1997...Umro je 2000 g. Pravo je naslijedila majka..Umrla je 2003.g nekoliko mjeseci nakon njene smrti,stigao joj je dopis da otvori racun da joj uplate drugi dio odstete...Kako je bila pokojna nazvala sam Vladu i pitala dali djeca imaju pravo na nasljedstvo..Gospoda koja se javila,odgovorila je daaa,kako ne..Rekla mi je da posaljem potrebnu papirologiju koju sam drugi dan poslala..Sada je 2016 godina..Nikad nisam nista dobila,pa cak niti negativan odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustav se time definitivno ne bavi, ali mogući problem je ovdje nedostatak dokaza o vašem potraživanju.

 

Druga stvar, spominjete selidbu (i to čak dvaput), pa je vrlo moguće da je dostava rješenja pokušana, ali jednostavno nije uspjela jer vas više nije bilo. Moj savjet - kontaktirajte nadležno tijelo i zatražite bilo kakvu informaciju, a onda ćete biti pametnija što i kako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazvala sam Administrativnu komisiju i rekla sve kako sam napisala....Pitala sam dali imam pravo na taj novac,a gospodin mi je odgovorio...Trebali bi imati...Zar je to odgovor? Hm...No dokumenti koje sam poslala u Vladu...Nestali su..Pa mi je ljubazni gospodin rekao da nazovem u ponedjeljak,da ce pokusati otkriti u cije ruke je to otislo,jer u sustavu nema informaciju o poslanoj dokumentaciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija