Jump to content

Kradja identiteta


skalari

Preporučene objave

Na žalost, nemam ti što pametno reći. S obzirom da se radi o jednostavnoj stvari, priznala ili ne, vjerojatno imaju dovoljno za postupak. Pitanje je i koje djelo (ili djela) će ti staviti na teret, ali nisi si baš napravila uslugu.

 

Što kažu tvoji na poslu? A spominješ i 10 god. Već si imala nešto slično?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma glupa sam. Angazirala sam odvjetnicu, platit cu sve ionako sam zas*ala i sama sam si kriva.

Prije 10god sam provukla pronadje u karticu i s obzirom da sam sve platila dobila uvijet 1 god. Stvarno sam inace normalna ali ovo mi je bio potez godine.

Jel mogu zavrsit odmah sutra u zatvoru?! Neznam ni kako to ide. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2007 je bio sud i do 2008 je bila uvijetna. Drugo neznam. Vodila je idts odvj.pa cu ju pitat. Zasto je to bitno?

 

Zbog rehabilitacije, koja je definitivno nastupila i sada se smatrate neosuđivaniom osobom (osim ako u međuvremenu niste počinili kakvo drugo kazneno djelo).

 

Postoji li neka vrsta nagodbe ili je presuda ovavezna?

 

Možete se sa DORH-om nagoditi odnosno sklopiti presudu na temelju priznanja, ako su stvari jasne (a obzirom ni sami ne poričete, onda jesu).

 

Moze li me firma tuzit?

 

U slučaju pravomoćne osude, ne samo da vas može tužiti, već će vam najvjerojatnije i dati otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba vidjeti za što će vas točno goniti, moguće se sve može riješiti preko kaznenog naloga, na kojeg ukoliko nećete prigovarati, nećete na sud. Ali ga ipak sud izdaje na prijedlog DORH-a. U slučaju presude na temelju sporazuma, opet je mora amenovati sud. Ali to je više forme radi.

 

Glede sporazuma, ako želite priznati onda prije prvog ispitivanja nadležnom državnom odvjetniku spomenite mogućnost priznanja, pa se prije ispitivanja sve dogovorite.

 

U svakom slučaju, konzultirajte i braniteljicu, ona je daleko bolje upoznata sa situacijom od mene, jer ja nemam uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, bila sam kod odvjetnice. Kaze da ispricam pricu kakva je i da ide samnom. Navodi da kazem sve te okolnosti koje su dovele do pocinjenja djela i da se dogovor o nagodbi obavlja tek kad dobijem neki poziv od DORHA. Takodjer za taj poziv kaze da ce ona pokusat rijesit te da joj pripremim nekakve mjesecne racune koje imam, rodne listove djece, potvrdu da je muz nezaposlen i sl kako nebi bilo upitno koji je motiv svega toga. Ovo sa tim dogovorom je kao idealno rjesenje ali treba prvo provjeriti hoce li proci. Koje su zapravo alternative svega toga? U 2 idemo skupa na razg.u stanicu. Ima li sto bitno a da sam ja ili ona propustile?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš tu baš puno alternativa u ovoj fazi postupka. Policija će te morati tužiti, a kako kaže odvjetnica, vidjet ćeš sa državnim odvjetništvom kako će oni to gledati. Odvjetnica vjerojatno cilja na nagodbu, a u tom slučaju će vjerojatno ići na uvjetnu osudu. Međutim, daleko si ti još od toga. Obvavi to što imaš prema njenim uputama, pa ćeš vidjeti kad dobiješ poziv i za DO (a to može biti i malo duže). Ako ništa drugo, danas ćeš znati za koje kazneno djelo ili djela te terete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdja iz policije pokusat ce posredovat izmedju mene i osobe x na nacin da joj prezentira izradu nekog ugovora na kojem se ja obavezujem kako cu sljedece 2 godine placati pretplatu i uredjaj, a sto ce se priloziti DORHU jer sam kao voljna suradjivati. Je li to dobar ishod?

Sada moram cekati DORH, pa neznam koliko se to otprilike ceka. S obzirom na situaciju sto mi to donosi u radnom odnosu? Privatnu tuzbu? Prijavu za krivicno djelo ili kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dogovor o nagodbi obavlja tek kad dobijem neki poziv od DORHA.

 

Tako je, poziv za prvo ispitivanje okrivljenika.

 

Gdja iz policije pokusat ce posredovat izmedju mene i osobe x na nacin da joj prezentira izradu nekog ugovora na kojem se ja obavezujem kako cu sljedece 2 godine placati pretplatu i uredjaj, a sto ce se priloziti DORHU jer sam kao voljna suradjivati. Je li to dobar ishod?

 

Dobar svakako jest, ali ostaje za vidjeti razmišljanje DORH-a, jer moguće se radi o više kaznenih djela.

 

Sada moram cekati DORH, pa neznam koliko se to otprilike ceka.

 

Mjesec-dva-tri (zavisi o kojem ODO-u se radi).

 

S obzirom na situaciju sto mi to donosi u radnom odnosu? Privatnu tuzbu? Prijavu za krivicno djelo ili kako?

 

Ne znam kakva je politika vašeg poslodavca po tom pitanju, ali ovakve stvari osnova su za izvanredan otkaz ugovora o radu. Što će vaš poslodavac učiniti, zna samo on.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tom radnjom si počinila možda i nekoliko kaznenih djela, pa ćeš vidjeti na koje (ili koja) će se policija i DO odlučiti. To će utjecati na eventualnu nagodbu koji bi ti DO mogao ponuditi. S obzirom na okolnosti događaja, sumnjam da će ići džonom na tebe. Jesu li ti rekli koje kazneno djelo ti stavljaju na teret?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na ovaj dogovor koji se ovdje nudi, moguće da ciljaju na načelo oportuniteta, pa stvar definitivno neće na sud. Ali, nema smisla sada hipotetizirati, treba vidjeti što će doći sa DORH-a. To svakako javite.

 

Osim krivotvorenja, tu bi se moglo raditi o prijevari te možda o nekom djelu obzirom na svojstvo u kojem ste ga počinili, ako ste štogod još radili da ovaj "ugovor" prođe. Odnos poslodavca ćete također vidjeti kada vam dođe štogod od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Traže vas potvrdu da se protiv vas ne vodi kazneni postupak, a koji se, barem prema vašim navodima, zasada još ne vodi (nema pravomoćnog rješenja o provođenju istrage niti podignute optužnice), pa smatram da bi spomenutu potvrdu trebali ishoditi bez problema kod Općinskog i Županijskog suda nadležnih prema vašem mjestu prebivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Traže vas potvrdu da se protiv vas ne vodi kazneni postupak, a koji se, barem prema vašim navodima, zasada još ne vodi (nema pravomoćnog rješenja o provođenju istrage niti podignute optužnice), pa smatram da bi spomenutu potvrdu trebali ishoditi bez problema kod Općinskog i Županijskog suda nadležnih prema vašem mjestu prebivanja.

Krivo sam napisala,mislila sam pravomocno rjesenje o provodjenju istrage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Pozz,

Dobila sam poziv u svojstvu osumnjicenika za kd krivotvorenje isprava iz cl.278 st 1 k.z.

Sto sada ciniti?

 

U svojstvu okrivljenika, jer se radi o prvom ispitivanju okrivljenika, što je dokazna radnja, kao što je već Drot objasnio.

 

Morate se odazvati pozivu, jer je moguće i prisilno dovođenje, bilo bi poželjno pojaviti se s braniteljem, ako nemate tu mogućnost zbog financija, možete se braniti šutnjom, pa čekati sud i tamo iznijeti svoju obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija