Jump to content

Stecaj j.d.o.o


anya

Preporučene objave

Ovako ide prica, imali smo i jos uvijek imamo jdoo, u kojem zbog nemogucnosti naplate racuna nisam mogla sebi isplacivati placu i doprinose, te su mi blokirali racun firme (u meduvremenu sam naplatila nove poslove i platila dug) no stiglo mi je od trgovackog suda rjesenje da se otvara stecajni postupak nad mojom jdoo kao duznikom, tko se imenuje za stecajnog upravitelja i pod tockom tri pise zakljucuje se stecajni postupak.

Protekom roka od 45 dana vjerovnici ni ja nismo postupili po pozivu suda, te je kod duznika utvrden stecajni razlog nesposobnost za placanje, te je sukladno clanku 431. Stavak 1. I 2. Stecajnog zakona rijeseno kao u izreci.

E sad mene zanima sto ce biti s jdoo? Ima li svrhe zaliti se i na sto? Naime, u probleme sam upala kad mi firma s kojom sam odradila posao nije platila (rijec je o velikoj cifri), sada poslujem ok i moci cu si sve placati, ali sto ce biti s jdoo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Trebali ste reagirairati,,osobno u sudskom registru,sa dokazima o potraživanju,

fina,podnosi zahtjev radi dugotrajne blokade računa,

sud prihvača navedeni prijedlog,na osnovu prikazane dokumentacije,

na vama je da osporite stečaj,,dokazom,,koji fina nema,,več vi,,da društvoima imovinu,,to jest ne naplačena potraživanja koja su veča od dugovanja,

Radi se o vašoj ,nemarnosti,,prvo ide, prijedlog za stečaj, iotvara se pred stečajni postupak,,u tomtrenu vi reagirate,i sud donosi odluku, da se odbija zahtjev za stečaj,,za to i postoji,,pred stečajni postupak,da se utvrdi,,dali ima osnova za drugi korak,to jest,stečaj,,niste reagirali,koliko razumijem u oba slučaja,,ne navodite datume,,kad je to bilo,

možda vam je društvo več u stečaju,iima stečajnog upravitelja,,a vi tvrdite,,da sad poslujete odlično,??

ipak,,otiđite u trg,sud,,u sudski registar,,zatražite,,status trg , društva,,vidite trenutno stanje,,možda,još uvjek sa dokazima,,uspijete sve brisati,,i da vam društvo nastavi raditi ,

poz, frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Ovako , postoji jdoo ,zbog krize posao slabije ide ,al sad ide sezone i bit će bolje te će se moći namiriti dugovi i sve ostalo .E sad je zbog 14000 kuna i 120 dana Fina šalje prijedlog Stečaja ,dali se tak prijedlog može osporiti i platiti dugovanje ili sklopiti nagodba s poreznom i da se nastavi normalno poslovati.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Levatinka je napisao:

Porezna je blokirala zbog doprinosa ,ako sklopimo nagodbu ,jel treba još gdje odlaziti il' se automatski povlači prijedlog .

Hvala

Ugovor o Obročnoj otplati duga - koji če mjesečno iznositi - npr - 750.kn

A novo nastale obaveze od datuma - sklapanja ugovora - plača te normalno.

--------------

Kao kod duga HEP-i - dug od 3.000.kn plačate posebnim uplatnicama - a, od 1. 5. plačate rate - po potrošnji.

U tom slučaju - Porezna če dostaviti FIN-i - da vam se račun odblokira - bez obrazloženja - jer isto nije potrebno -sve što bude potrebno - pisat če u ugovoru između vas i porezne uprave.

(  <    U razgovoru obavezno reci te - a u mejlu napišete.  Da je svakako bolje za Državu , da naplati svoj dug - nego da firma ode u stečaj - država neče naplatiti 1. kunu - a, dobit če vas na teret - preko  Burze rada. -> )  Ako bi bilo problema - oko ugovora o obročnoj  otplati zaostalog duga radi - Pandemij.

Danas ste osobno razgovarali sa pročelnicom (?) šeficom  porezne uprave Zagreb - ispostava - Mxxxxx.

Sutra, sve predloženo napišete mejlom i pošalje te joj na i. mejl - na kojem če pisati.

 

1. ostaviti - xxxxxxxxxxx - njzin mejl

2 P. uprava Zagreb. - mejl.

3. Ministarstvo Financija RH - mejl.

---------------------------------------

Da se stekne uvjerenje - da če o traženom i o ishodu , biti upoznati svi nadređeni - VJERUJTE  - PUNO TO UTJEČE NA IHOD - JER NE TRAŽITE NEŠTO ZAKONOM NIJE REGULIIRANO.

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Levatinka je napisao:

Hvala ,dakle sve se da mailom ili pozivom prema poreznoj i onda se povlači taj prijedlog za stečaj koji je izdan tj oglasen 28.4 popodne  te se firma odblokira .

Prvo  dogovori te preko tajnice razgovor sa - šeficom Ispostave porezne uprave.

O čemu ste razgovarali - sva ša pitanja - prijedlozima .

Sve ostale detalje če te doznati na razgovoru - nemoj da vam to bude problem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Levatinka je napisao:

Ma nema problema al mislim da zbog Covida ne primaju stranke 

 

upravo sad, Levatinka je napisao:

Ma nema problema al mislim da zbog Covida ne primaju stranke 

 

prije 1 minutu, Levatinka je napisao:

Ma nema problema al mislim da zbog Covida ne primaju stranke 

Kad nazovete - saznat če te sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija