Jump to content

Ugovor o posredovanju prodaje nekretnine - ekskluziva


malija

Preporučene objave

Pozdravljeni,

moji roditelju su sa nekretninskom agencijom sklopili ekskluzivu o prodaji kuče. Od sklapanja ugovora pa do danas (10 mjeseci) agencija jih je samo jednom kontaktirala o ponudi, koju nisu prihvatili. Kupca smo našli sami izvan teritorija Hrvatske jer mi ne živimo u Hrvatskoj a i kupac je stranac. Ugovor če nam pripremiti javni bilježnik u Hrvatskoj. U ugovoru piše citiram"Nalogodavatelj se obavezuje platiti posredniku naknadu i nagradu za posredovanje u visini 2% cijene predmeta ugovora, za ekskluzivno posredovanje u trajanju od godine dana od podpisa ugovora, u kojem posrednik ostvaruje pravo na naknadu iako nije posredno posredovao. Pravo na naknadu nalogoprimitelj stječe u trenutku zaključenja ugovora o kupoprodaji. Roditeljima je bilo rečeno, da ako si sami nađemo kupca a kupac je stranac onda ne traba platiti naknadu ali to u ugovoru ne piše. Moram priznati, da na početku nismo obratili pažnju na članke u ugovoru ali smo tek sada, kad smo htijeli obavestiti agenciju, da je kupoprodaja završena ... Mislim, da su bili moji roditelji pri sklapanju ugovora zavedeni i sada ne znam kako se ponašati kad obavjestim agenciju. Ne pada nam na pamet, da platimo proviziju. Što čemo postiči ako spor pređe u sudske sfere.

Zahvaljujem se na bilo kakvom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija