Jump to content

Još jedno pitanje o podjeli imovine nakon razvoda...


Shepica

Preporučene objave

Sa bivšim suprugom sam godinu dana prije sklapanja braka kupila stan. Kredit je na mene, vlasništvo smo upisali pola-pola. Auto sam kupila na kredit prije nego što sam ga upoznala, otplaćivala sam ga zadnje dvije godine braka.

Pitanja:

- u slučaju pokretanja parnice za podjelu imovine, ima li on pravo na auto?

- željela bih da on plaća pola stambenog kredita i pola režija, da li se to rješava automatski u parnici ili posebnom tužbom?

- živim u Sesvetama, da li na njihovom sudu pokrećem parnicu?

- sa bivšim suprugom nemam kontakata i ne znam da li je još uopće prijavljen na našoj adresi, kako da budem sigurna da će dobiti poziv na sud?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- u slučaju pokretanja parnice za podjelu imovine, ima li on pravo na auto?
,ne,ali ima pravo tražiti povrat sredstava sa kojim je učestvovao u njegovoj otplati
- željela bih da on plaća pola stambenog kredita i pola režija, da li se to rješava automatski u parnici ili posebnom tužbom?
ako u diobi bračne stečevine dotični prepusti vama svoj dio stana,onda je vaš citirani zahtjev neutemeljen u suprotnom bi Vi u samostalnoj parnici a nakon otplate kredita u cjelini bili ovlašteni prema istom postaviti obvezno pravni zahtjev radi povrata 1/2-ine plaćenih sredstava sa pripadajućom zakonskom kamatom.
- živim u Sesvetama, da li na njihovom sudu pokrećem parnicu?
prema odredbama čl.46 i 47.ZPP mjesna nadležnost je suda u mjestu gdje tuženi ima prebialište.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija