Jump to content

Osobno uvjetovani otkaz - da li može?


ninanana

Preporučene objave

Poštovani,

imam jedan specifičan problem.

Radim na zamjeni osobi koja je na bolovanju. Bolujem od nekoliko kroničnih bolesti kralježnice i imam peh pa me upravo sad, kad sam na zamjeni, slomili u toj mjeri da nisam u mogućnosti sjediti niti dva sata u komadu pa sam i ja sad već mjesec dana na bolovanju. Na terapiji sam lijekovima, zbog akutnih bolova ne mogu na fizikalne terapije, čekam jos tri pretrage...ukratko, nemam pojma kad ću moći na posao.

Poslodavac je sad ponovno raspisao natječaj za treću osobu, za zamjenu.

Kako je meni ova situacija psihički nepodnošljiva, najradije bih da mi se uruči Odluka o osobno uvjetovanom otkazu iz zdravstvenih razloga. Je li to moguće?

To je jedini način da im omogućim nastavak normalnog poslovanja a da i ja ostvarim pravo na neku minimalnu naknadu sa zavoda. Svi znamo da se može desiti da povjerenstvo odluči i pošalje me raditi, a ja to nisam u stanju i znam da ću za dva dana opet na bolovanje. Sto onda opet? Moral mi to ne dozvoljava ali niti zdravlje nažalost.

Pomagajte...hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju, moralo bi se raditi o trajnoj nemogućnosti obavljanja radnih zadataka određenog radnog mjesta, a u vašem slučaju ispada da to baš i nije tako.

 

 

A zašto ?Osoba ne može raditi taj posao, poslodavac nema drugo radno mjesto, a treba mu radnik. Osobno uvjetovani otkaz je dobro rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto ?Osoba ne može raditi taj posao, poslodavac nema drugo radno mjesto, a treba mu radnik. Osobno uvjetovani otkaz je dobro rješenje.

 

Sad se, naime, događa sljedeće...gospođa koja je tajnica na mjestu mog rada (apsolutni nepoznavatelj ZOR-a), upućuje šefa kako bi oni zbog toga mogli odgovarati jer bi mi trebali omogućiti koješta prije uručenja osobno uvjetovanog, bla bla bla, da ne duljim. ..uglavnom ne shvaća da se to odnosi na tvrtke i ustanove koje zapošljavaju više od 20 zaposlenika. Poludjet ću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto ?Osoba ne može raditi taj posao, poslodavac nema drugo radno mjesto, a treba mu radnik. Osobno uvjetovani otkaz je dobro rješenje.

 

Iz razloga jer Zakon o radu u čl. 115. st. 1. t. 2. kaže (osobno uvjetovan otkaz) - "ako radnik nije u mogućnosti uredno izvršavati svoje obveze iz radnog odnosa zbog određenih trajnih osobina ili sposobnosti". Jesu li ovo trajne osobine, ne znam jer nisam liječnik.

 

Druga rečenica iz posta #2 ostaje i dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija