Jump to content

devastirani objekat se urušava na međi, vlasnik nepoznat!


vlado buzuk

Preporučene objave

Od 2000 godine kada sam doselio održavam(kosim,čistim i sl.) susjedni obiteljski posjed.Nikada nitko nije se pojavio kao vlasnik ili slično.Vlasnici odselili u Ameriku i tamo umrli. Sin od koga smo kupili kuću također u Americi.

Na koji način doći do vlasnika ili pravnog sljednika jer objekat se urušava i prijetnja je za imovinu i ljude.Nalazi se par metara od moje kuće.

.Ako nema vlasnika ,tko to utvrđuje i imam li ja pravo prvokupa ?

 

Hvala,LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnici odselili u Ameriku i tamo umrli. Sin od koga smo kupili kuću također u Americi.

 

Onda je sin nasljednik.

 

Na koji način doći do vlasnika ili pravnog sljednika jer objekat se urušava i prijetnja je za imovinu i ljude.Nalazi se par metara od moje kuće.

Ako nema vlasnika ,tko to utvrđuje i imam li ja pravo prvokupa ?

 

Jedan način je da pokušate naći nasljednika i da to nakon ostavinske rasprave od njega kupite.

 

Drugi način je da prijavite opasnu ruševinu pisanim putem komunalnom redarstvu i građevinskoj inspekciji. I da ih ganjate da oni donesu rješenje da se taj objekat poruši . Tada će oni za trošak rušenja ispostaviti račun vlasniku nekretnine i upisati teret. Za napatu će pokrenuti ovrhu i prodavati nekretninu (zemljište) na javnoj dražbi.

Vi ste zainteresirani kupac, a cijena vjerojatno neće biti velika kada ne bude objekata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija