Jump to content

Radni odnos za osobe s invaliditetom hitno!


jux97

Preporučene objave

Poštovani kolege,

unaprijed upozoravam da bi ovaj post mogao biti podulji, no molim Vas za pomoc :)

Naime osoba sam s invaliditetom(blazi oblik cp) i trenutno sam zaposlen kod jednog poslodavca, problem je što poslodavac svakih 2-3 mjeseca produljuje ugovor pa nikad niste sigurni hoce li isti biti produljen jer se na takav nacin ograđuju.

e sad me zanima posto nemam izvaden postotak invaliditeta ali jesam u registru osoba s invaliditetom, no nisu mI invalidnost htjeli upisati u PK bez postotka, bili poslodavac mogao ostvariti pravo na onaj povrat 75% sredstava ako me zaposli na godinu dana?

Koliko znam, svi poslodavci su obveznici kvotnog zaposljavanja osoba s invaliditetom, pa me zanima dali bi poslodvac mogao dobiti taj neki poticaj ako me zaposli na godinu dana?

nisam siguran koji to zakon određuje pa Vas molim da me uputite.

e sad, molim vas također da mi kažete bih li mogao dobiti ikako izvod iz registra osoba s invaliditetom u svrhu dokazivanja invalidnosti poslodavcu?

mogu li se pozvati na pravo pristupa informacijama, i imam li pravne osnove za zahtjev te zaposlenje na 1 godinu kako bismo i poslodavac i ja imali koristi, a ja sigurnost na poslu?

kome se obatiti?

za sve dodatne potrebne informacije stojim na raspolaganju, nadm se da ste me razumijeli. :)a

u nadi brzog i konkretnog odgovora, uz srdacne zahvale! :)

Vaš jux97

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege,

unaprijed upozoravam da bi ovaj post mogao biti podulji, no molim Vas za pomoc

Naime osoba sam s invaliditetom(blazi oblik cp) i trenutno sam zaposlen kod jednog poslodavca, problem je što poslodavac svakih 2-3 mjeseca produljuje ugovor pa nikad niste sigurni hoce li isti biti produljen jer se na takav nacin ograđuju.

e sad me zanima posto nemam izvaden postotak invaliditeta ali jesam u registru osoba s invaliditetom, no nisu mI invalidnost htjeli upisati u PK bez postotka, bili poslodavac mogao ostvariti pravo na onaj povrat 75% sredstava ako me zaposli na godinu dana?

Koliko znam, svi poslodavci su obveznici kvotnog zaposljavanja osoba s invaliditetom, pa me zanima dali bi poslodvac mogao dobiti taj neki poticaj ako me zaposli na godinu dana?

nisam siguran koji to zakon određuje pa Vas molim da me uputite.

e sad, molim vas također da mi kažete bih li mogao dobiti ikako izvod iz registra osoba s invaliditetom u svrhu dokazivanja invalidnosti poslodavcu?

mogu li se pozvati na pravo pristupa informacijama, i imam li pravne osnove za zahtjev te zaposlenje na 1 godinu kako bismo i poslodavac i ja imali koristi, a ja sigurnost na poslu?

kome se obatiti?

za sve dodatne potrebne informacije stojim na raspolaganju, nadm se da ste me razumijeli. a

u nadi brzog i konkretnog odgovora, uz srdacne zahvale!

Vaš jux97

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija