Jump to content

Otkaz ugovora o najmu


ivan1406

Preporučene objave

Pozdrav, imam nekoliko pitanja u vezi otkaza ugovora o najmu. Naime, kao najmoprimac sam potpisao ugovor o najmu na 6 mjeseci sa otkaznim rokom od 1 mjeseca. Dakle taj otkazni rok meni omogućava otkaz roka bilo kada u tih 6 mj s tim da moram placati tak otkazni rok od mjesec dana? Također me zanima kako je najjednostavnije otkazati ugovor, a da to ima neku pozadinu. Da ne dođe do toga da najmodavac odlaže otkaz ugovora? Pošto bih htio otkazati ugovor ovaj mjesec, dakle da 8. bude taj otkazni poprilično mi je hitno. Citao sam negdje da se može poslati preporučenom postom najmodavcu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, može jos samo u kratkim crtama kako bi taj otkazni ugovor trebao izgledati? Ne znam što je sve potrebno da bude u otkazu tako da bude legitiman. Hvala puno na odgovoru

 

Ažurirano

 

Također, ugovor otkazujem zbog nekih nedostataka koje nisam uočio kod sklapanja ugovora. Zanima me što ako se najmodavac napravi lud i kaze da tih nedostataka nije bilo prije mojeg useljenja, osim pologa, dali moze traziti jos nesto i kako se zastiti od toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, može jos samo u kratkim crtama kako bi taj otkazni ugovor trebao izgledati? Ne znam što je sve potrebno da bude u otkazu tako da bude legitiman. Hvala puno na odgovoru

 

Nemojte si komplicirati život bespotrebno s ovim nedostacima.

 

Ukoliko ste definirali mogućnost otkaza ugovora i niste tu specificirali nikakve razloge za isti, tada jednostavno pošaljite dopis (poštom preporučeno s dostavnicom) u kojem doslovce kažete da "temeljem odredbe čl. XY. (onog koji predviđa mogućnost otkaza) Ugovora o najmu stana sklopljenog dana XY.XY.2016. otkazujem najam stana. Otkazni rok sukladno čl. XY. istog ugovora iznosi mjesec dana."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija