Jump to content

d.o.o. bez zaposlenika


anonimno

Preporučene objave

Namjeravam osnovati d.O.o. kao jedini osnivač. Trenutno sam u redovnom radnom odnosu na neodređeno u d.d. koji nema veze sa mojim budućim d.O.o., te i dalje namjeravam ostati na tom poslu.

Zanima me slijedeće:

1. ja se ne želim uposliti u svom d.O.o. ali naravno, želim biti ovlaštena osoba za sve poslove - kako to regulirati - preko ugovora o djelu, managerskog ugovora...?

2. da li je moguće da postoji d.O.o. koji nema zaposenika

3. molim da mi preporučite neku stranicu / literaturu / tečaj (može na :bezideje123@yahoo.com) gdje se može pronaći više informacija o navedenom

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-?

 

hvala na trudu i prosipanju mudrosti, ponekad je bolje šutjeti ako se ne može ponuditi kvalitetan odgovor

 

Moram navesti da se na ekonomskom faxu o tome ne uči, barem ne tako detaljno. A tako pametna da završim i pravni i ekonomski, i još u roku, ipak nisam.

 

Pa onda, ako ima tko sa konkretnim informacijama....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno tako, morali biste znati puno više o svemu kako biste znali i svoje npr. porezne obveze koje će vas snaći ako namjeravate (a valjda namjeravate, šta će vam inače firma) ostvarivati dohodak odnosno dobit

 

1. osoba koja je "ovlaštena za sve poslove" je direktor - ne mora biti zaposlen niti imati bilo kakav ugovor

2. moguće

3. zakon o trgovačkim društvima - društvo s ograničenom odgovornošću kao uvod, a potom trk kod odvjetnika i poreznog savjetnika po daljnje upute

inače vam posao baš i neće biti neki...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima i brizi oko mog poslovanja, za ova dva pitanja mi se nije dalo uzimati odvjetnika i knjigovođu

 

sad kad imam odgovore koji su potvrdili da moja priča drži vodu, uzet ću knjigovođu i advokata i krenuti u realizaciju

 

vjerovali ili ne, radim specifičan i odlično plačen posao i nisam neki tutlek, ali ne možemo svi biti stručnjaci za sve pa mislim da nema potrebe za tako sarkastičnim komentarima

 

u svakom slučaju, hvala na odgovorima, mada mi niste napisalli gdje se o tome može detaljnije pročitati (Zakon o trg. društvima nije baš precizan, RRIFova literatura se bavi samo pitanjima s računovodstvenog aspekta, internet stranice Ministarstava i udruga su uglavnom bogu za plakati...)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

1. izjavom o osnivanju društva imenuje se odgovorna osoba - direktor, a uz prijavu u sduski registar ide (uz ostalu dokumentaciju) i odluka o imenovanju člana uprave. Drugim riječima, ti kao osnivač imenuješ samog sebe za odgovornu osobu.

2.da, moguće je. Naime, tvoja "uloga" direktora nema veze sa tvojim radnim odnosom u tvojoj firmi. Ti si direktor, a radni odnos između tebe i tvoje firme je posbeno pitanje. Dakle, ne moraš biti zaposlen u svojoj firmi, već negdje drugdje ili nigdje :-) (u nekim zemljama se traži da firma ima zaposlenika ili zaposlenike, npr. Bosna)

3. ja ne znam ništa konkretno, najlakše po netu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija