Jump to content

potpis na izjavi


zagrebcan

Preporučene objave

na izjavu sam se 'potpisao' samo imenom, koliko vrijedi moj 'potpis'? mogu li se izvuci iz te izjave da nisam potpisao vec parafirao ili sto slicno, odnosno da nisam dao suglasnost za ono sto pise u izjavi te da je izjava kao takva nistavna? je li opcenito da potpis vazeci mora biti puno ime i prezime, samo prezime ili prvo slovoimena+ prezime ili moze i sto drugo, recimo kao u ovom slucaju samo ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A na što se izjava odnosi? Je li potpis ovjeren u JB?

u ducanu je bila inventura, i na kraju smo dobili bjanko obrazac da ce se nas teretiti za manjak, bez iznosa i datuma (koji poslodavac kasnije upisuje) pod izlikom da treba izracunati s obzirom da se ne dijeli jednako jer nisu svi radili isto u mjesecu (da to oni moraju izracunati), obrazac je potpisan s voditeljem inventure svaki radnik ponaosob

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski govoreći, u slučaju spora, po mom mišljenju bi vas se moglo teretiti za potpisano, ali tada ćete imati mogućnost iznijeti ove argumente koje ste i ovdje iznijeli, te uz svjedočenje ostalih koji su prošli identičnu proceduru dokazati vaše navode odnosno negirati potpis onoga što u ispravi u konačnici bude navedeno.

 

A određena odgovornost će definitivno postojati obzirom na organizaciju rada i vaše zadatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski govoreći, u slučaju spora, po mom mišljenju bi vas se moglo teretiti za potpisano, ali tada ćete imati mogućnost iznijeti ove argumente koje ste i ovdje iznijeli, te uz svjedočenje ostalih koji su prošli identičnu proceduru dokazati vaše navode odnosno negirati potpis onoga što u ispravi u konačnici bude navedeno.

 

A određena odgovornost će definitivno postojati obzirom na organizaciju rada i vaše zadatke.

sumnjam da ce netko svjedociti protiv poslodavca pa se na to ne oslanjam previse, ja bih vise isao na to da osporim potpis jer to po meni nije potpis (kao takav ni na mojoj osobnoj iskaznici) no po vama taj 'potpis' ima punu valjanost iako je napisano samo ime? Trazio sam malo po netu i nigdje nisam naisao na neke zakone i pravilnike u vezi potpisa, sano definiciju koja kaze ono sto sam napisao u prvom postu po cemu bi samo ime vise spadalo u skraceni potpis/paraf koji ne daje suglasnost kao potpis, vise vidjenost/upoznatost i sl. ima li neke sanse na tu stranu raditi obranu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema jer će u slučaju spora tužitelj tražiti grafološko vještačenje, utvrdit će se da ste vi potpisali i sud će takav potpis gotovo sigurno cijeniti kao da se radi o punom potpisu.

 

Više uspjeha ćete postići ako uspijete dokazati da ste potpisali prazan papir, ali i tu se postavlja pitanje zašto ste ga uopće potpisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste parafirali nego ste se potpisali imenom. Vlastoručnim pisanjem svojeg imena na ispravi potvrdili ste da se slažete s onim što na ispravi piše. Ako ste sami napisali svoje ime, tada će grafološkim vještačenjem to biti moguće utvrditi i bit će jasno da ste tom radnjom dali svoj ''blagoslov'' sadržaju isprave, odnosno rekli da se s istim slažete.

 

Ne možete se sada pozivati na to da ste namjerno napisali samo ime da kasnije možete osporavati da ste suglasni sa sadržajem, jer tu već ulazite u sferu prijevarnog postupanja, što vam opet neće ići u korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste parafirali nego ste se potpisali imenom. Vlastoručnim pisanjem svojeg imena na ispravi potvrdili ste da se slažete s onim što na ispravi piše.
hvala na odgovoru, po vama je ime potpis, a ne paraf...sto bi po vama onda bio paraf?

... paraf je vlastorucan potpis (samo skraceni), a znate da se paraf kao takav ne rabi kod potpisivanja ugovora građanskog prava. Po meni ime ne moze biti potpis, prije skraceni potpis/paraf, iako nisam nasao nikakvu uredbu sto je popis a sto paraf, mozda ce netko znati detaljnije objasniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To govorite iz prakse? Onda ok, meni je ovo prvi glas , ja koliko znam pravo je da se paraf ne koristi kod potpisivanja ugovora gradjanskog prava, znam da me cak i referentice u banci uvijek upozoravaju- potpis kao na osobnoj iskaznici, a znamo i za famozan paraf ivice racana i drnovseka koji hrv drzava drzi za nevaljan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija