Jump to content

Cestarina


reeleone

Preporučene objave

Poštovani,

 

U 5.8. ove godine vraćao sam se sa obitelji sa godišnjeg odmora. Na ulazu na autocestu NP Pirovac ENC uređaj mi je zapištao i rampa se uredno dignula. Na izlasku s A1 na NP Lučko-Demerje rampa na ENC traci je cijelo vrijeme bila dignuta i svi automobili koji su prometovali tom trakom su prošli ispod nje pa tako i ja. Enc mi se ovaj put nije oglasio,što znači da mi nije naplaćena cestarina. Prošli tjedan 7.10. mi dolazi OBAVIJEST od HAC sektor za naplatu cestarine da sam navedenog dana napustio autocestu bez plaćanja cestarine. Obračunata mi je cestarina u iznosu od 446,00kn umjesto stvarnih 138,00kn. Dakle zanima me što učiniti? Svojevoljno platiti stvarno pređenu kilometražu ili ignorirati Obavijest i iznos za koji me se tereti, obzirom da nije moja krivnja tehnički kvar na rampi koja regulira izlaz automobila s autoceste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo provjerite stanje na ENC uređaju i utvrdite je li išta tog dana skinuto s računa. Onda sastavite prigovor, napišite sve što ste napisali ovdje i zatražite da izvrše provjeru na kamerama koje imaju postavljene na svaki izlaz i svako automatsko naplatno mjesto.

 

Na Demerju, pogotovo na traci FAST ENC, se često događaju raznorazni problemi s naplatom, dizanjem i spuštanjem rampi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija