Jump to content

Odgovornost za radove na objektu i rizik od štete


ozrentk

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Vlasnik sam (pod kreditom) stana u zgradi koja ima ukupno 10-ak stanova. Danas se završavaju radovi na terasi ispred mog stana, ispod koje je garaža. Obzirom da se radi o hidroizolaciji koja je potrebna da voda ne prolazi kroz betonsku deku u garaže, ti radovi su trošak zgrade (sporazumno - svih stanara). S druge strane, radovi koji tek trebaju biti napravljeni su lijepljenje pločica, a što je moj trošak. Ista ova priča se odnosi na susjeda, koji stanuje do mene i ima otprilike jednaku površinu terase.

 

Rizik se pojavio radi doba godine i vremenskih prilika. Naime, u slučaju da ne polijepimo pločice prije zime, izvođač hidroizolacije tvrdi da nam može uskratiti garanciju na radove te da će hidroizolacija vrlo vjerojatno propasti. U slučaju da pločice ipak krenemo lijepiti, upozoreni smo s više strana da može doći do smrzavanja materijala, te bi i u tom slučaju moglo doći štete, koja uključuje i naše pločice i ljepilo, a i hidroizolaciju.

 

Mislim da se susjeda i mene prisiljava preuzeti rizik za štetu na zgradi - što god da napravili.

 

Molim vas savjet kako bi bilo najbolje dalje postupati i kome se obratiti.

uređeno: od ozrentk
Dodatno objašnjenje i par tipografskih grešaka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija