Jump to content

Hitno mi treba odgovor u vezi sa pravom plodouživanja!!!!!!!


anonimno

Preporučene objave

Molim vas odgovore na ova pitanja,

naime, ugovorom o darovanju ,kojim je moj djed unuci ostavio stan je također klauzulom uneseno pravo plodouživanja na ime moje bake do njene smrti. Budući da su se sad stvari zakomplicirale, moji roditelji su saznali da je stan prodan, te da baka nije uvedena u teretovnicu kao plodouživatelj.

Da li teoretski novi vlasnik ima pravo baku istjerati iz stana, i koji su pravni lijekovi da se to spriječi odnosno postoji li ikakva mogućnost da se baka uknjiži temeljem tog ugovora koji je sklopljen davne 2001.g.

 

Unaprijed hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski, istjerati iz stana, apsolutno da.

 

Pogrijesio je onaj koji nije trazio da se pravo plodouzivanja upise u teretovnicu kao plodouzivatelj.

 

Da li je kupac vec uknjizen kao novi vlasnik ?

 

Mogucnosti da se to sprijeci (izbacivanje bake) su vrlo male. Treba dokazati neciji propust, a ako to nije propust suda ili zk-odjela, tada je propust napravio onaj tko je vrsio upis a u tom slucaju gotovo da ne mozete vise nista napraviti. U suprotnom, trebali biste dokazivati propust suda ili zk-odjela ... to Vam je kao borba sa vjetrenjacama.

 

Mozda netko ima dobru ideju kako to rijesiti ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija