Jump to content

Sam protiv svih


anonimno

Preporučene objave

Kao prvo pozdrav svima. Dugo sam trazio forum na kome mogu potraziti savet (ili se bar posteno izjadati).

Naime imao sam pre dva meseca saobracajnu nesrecu. Putari su sekli siblje i granje pored puta i zatvorili moju traku jer je sve to padalo po njoj. Na kraju te deonice se nalazila krivina nalevo. Pre nego sto sam zapoceo obilazenje putara stao sam ispred znaka za obavezno obilazenje i uverio se da nema vozila u suprotnoj traci. Nije bilo nikakve semaforske signalizacije niti su putari regulisali saobracaj. Kada sam bio na nekih 2/3 predjenog puta koji sam morao voziti u suprotnoj traci iz krivine se pojavilo vozilo meni u susret koje sam upozorio na sebe blicanjem. Naravno ono nije stalo, inace ne bih ovo sada pisao. Sudarili smo se na 3 metra pre znaka posle kojeg sam se trebao vratiti u svoju traku. Bilo je teskih telesnih povreda u oba vozila. E sad prica tek pocinje. Dok smo se mi previjali i ukazivali prvu pomoc, putari su ocistili put i pomerili vecinu znakova. Kad je sudija dosao na lice mesta situacija je izgledala drugacije ali mi je i dalje delovalo dokazivo u moju korist.

I posle dve nedelje dobijem neugodan telefonski poziv gde me je drugi vozac nazvao da mi preti (pominjuci zapisnik od sudije koji ja jos nisam dobio)... Kad sam uzeo zapisnik iz suda tu me je sacekalo najgore iznenadjenje. Ako ste vec do sad pomislili kako nemam srece sacekajte ovo. Covek koji je naleteo autom na nas je i sam sudija. A zapisnik nema veze sa stvarnim stanjem koje je bilo na putu, cak ni sa onim koji su putari naknadno „podesili“. Znakovi sa sredisnje linije su se „pomerili“ na metar od desne ivice puta pa sad ispada da je bilo dovoljno mesta za bezbedno mimoilazenje i da sam ludak koji voli da se vozi suprotnom trakom.

Sta mi je ciniti? Prijaviti korupciju? Pisati prigovor na zapisnik a znas da nije slucajno takav?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta mi je ciniti?

 

nista. sudar se dogodio na njegovoj prometnoj traci, privremena regulacija je po ovome sto pises uspostavljena samo znakom obaveznog obilazenja (smjera) s tvoje i nikakvim znakom s druge strane, pa on, bez obzira sto je sudac, ni u kom slucaju nije kriv.

 

ovo da si blicao, da se on zaletio u tebe, ovo-ono... ne kuzim bas sto s time hoces reci, ali ideja da se on u stvari mogao zaustaviti, ali da se namjerno zaletio u tebe (i usput si nanio tto), slozit ces se, nece proci niti na jednom sudu, pa sve da si ti sudac, a ne on.

 

i konacno, cestari, cini se, jesu stvorili opasnu prometnu situaciju, ali ona sama po sebi nije uzrok te nezgode jer ti si ju kao vozac pravovremeno uocio, pa se cak i zaustavio ispred nje, ali si onda krivo procijenio da ces obilazenje zapreke moci izvesti bez opasnosti po ostale, sto ocito nije bilo tocno. ovo ti mozda uzmu kao olakotno, ali te ne oslobadja odgovornosti...

 

uglavnom, kada ti budu sudili (iako ocito nisi iz hr,ali i tamo odakle jesi se zasigurno moze) predlozi prometno vjestacenje koji prijedlog sudovi prakticki uvijek prihvacaju, a i presudjuju po njemu... iako, rekoh, ne vidim neke svrhe...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno smatram da ce Vam trebati dobar odvjetnik. Svakako morate pronaci te osobe, putare, kako ih Vi zovete, zatraziti sluzbenim putem da budu svjedoci u Vasem slucaju. Mozda se nadje jos pokoji svjedok koji bi Vam mogao pomoci.

 

Po svemu sto ste napisali, situacija nije bas najsjajnija i zato upravo smatram da bez dobrog odvjetnika (sto prije ga nagazirajte) necete uspjeti nista napraviti. Po mogucnosti, nadjite nekog koji se ne boji sudaca.

 

Jos nesto : vjerojatno postoje fotografije. Vi ne mozete do njih, ali odvjetnik moze. Tesko mozete doci do originalnog zapisnika, ali odvjetnik moze. Mislim da ce Vam trebati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ovo da si blicao, da se on zaletio u tebe, ovo-ono... ne kuzim bas sto s time hoces reci, ali ideja da se on u stvari mogao zaustaviti, ali da se namjerno zaletio u tebe (i usput si nanio tto), slozit ces se, nece proci niti na jednom sudu, pa sve da si ti sudac, a ne on.

 

 

 

Daleko od toga da sam hteo da kazem da je namerno izazvao udes.

 

 

pa se cak i zaustavio ispred nje, ali si onda krivo procijenio da ces obilazenje zapreke moci izvesti bez opasnosti po ostale, sto ocito nije bilo tocno.

 

 

S`obzirom da je tu krivina, u trenutku kad je on postao vidljiv meni, kao i ja njemu, ja sam bio na 2/3 predjenog dela suzenog dela puta.

 

Znam ja da je situacija veoma losa po mene zato mi je i potrebna sva pomoc ovog sveta. Pricao sam i sa jednim sudskim vestakom, koji mi je rekao da cu tesko dokazati to sto tvrdim ali ako je to sve tako kako sam mu rekao da se suprotno vozilo moralo zaustaviti i propustiti me, i da je ono krivo u tom slucaju bez obzira sto se udes desio u njegovoj traci.

 

A pricao sam i sa advokatom... Samo sto za njega treba imati novca... A reci cu vam da mi je trazeno 1600e za ceo proces.

 

U svakom slucaju hvala na trudu i predlozima.

Ocekujem jos konstruktivnih predloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija