Jump to content

Zaštita sindikalnog povjerenika u slučaju premještaja u drugo mjesto rada


filmar

Preporučene objave

Bez suglasnosti Sindikata poslodavac je donio odluku o mom premještaju u drugo mjesto rada, premda uživam posebnu zaštitu kao sindikalni povjerenik i član radničkog vijeća. Napominjem da je takva mogućnost premještaja predviđena Ugovorom o radu, ali poslodavac nije uzeo u obzir činjenicu da sam sindikalni povjerenik te me je tim postupanjem doveo u nepovoljniji položaj u odnosu na dosadašnje poslove koje obavljam i u odnosu na druge radnike. Podnio sam zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa i zahtjev za zaštitu dostojanstva, jer se pozivam na povredu prava jednakog postupanja te diskriminaciju i uznemiravanje na poslu. Pitanje je, da li mogu odbiti raditi uz naknadu plaće dok traje arbitraža predviđena Kolektivnim ugovorom, ili eventualni sudski spor?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste time dovedeni u nepovoljniji položaj, onda je svakako odluka poslodavca nezakonita.

 

Glede "odbijanja" rada, konzultirajte se sa pravnicima sindikata, osobno smatram da, ukoliko vam baš taj premještaj značajno ne utječe na dosadašnji način rada i osobni život, nemate pravo na takav potez. Ali to je samo moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija