Jump to content

Zalog


anonimno

Preporučene objave

Imam pitanje.

Da bi se sagradila stanbena zgrada na zemljištu osoba kod banke digne kredit, a na tom zemljištu se osnuje zalog kao osiguranje za taj kredit. Nakon što je zgrada sagrađena provedeno je etažiranje od strane vlasnika (radi se o više stanbenoj zgradi). Osoba koja je sagradila zgradu sada prodaje te stanove. Pošto znam da je zemljište sa zgradom jedno zemljišno knjižno tijelo i kako zalog koji postoji na zemljištu sada tereti i cijelu zgradu, ako se ne varam. Da li je uopće moguće da banka nakon prodaje pojedinačnog stana, kojeg prodaje vlasnik, skine zalog sa tog stana i da ga novi vlasnik dobije bez opterećenja iako prvotni kredit koji je i dignut radi izgradnje te zgrade još uvijek nije u potpunosti vraćen? Koliko ja znam zalog je neodvojiv i nedjeljiv i dok god postoji tražbina koju osigurava nekretnina ta nekretnina je opterećena zalogom u cijelosti. I da li je moguće da se zemljište podijeli na više z.k. čestica uz svaku veže jedan stan pa da se pojedina čestica ispiše iz z.k. uloška te upiše u drugi, novi uložak, zajedno sa tim stan koji je za nju vezan pa se na taj način oslobodi od zaloga? Osoba koja prodaje stanove tvrdi da kupnjom stana banka daje brisovno očitovanje i stan prelazi u vlasništvo kupca bez tereta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija