Jump to content

Problemi oko zemljišta


Luka639

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

 

Dakle,ovakvo je stanje na 'brojilu'.

 

S bratom sam pravni naslijednik zemljišta blizu Splita ,uz more,veličine 462 m2.

Roditelji hvala Bogu,živi i zdravi.

Otac nam nudi to zemljište po pola,no mi smo spremni jedan drugom dati cjelokupnu parcelu,prije svega ja njemu planiram dati to u vlasništvo.

Pitanje je sljedeće~Zemlja je na ocu ,gdje točno otići obaviti prijepis.

Također,otac inzistira da se parcela prepolovi i da oba dobijemo pola-pola.Može li se izvršiti takva parcelacija na dva djela s obzirom da i nije neko ogromno zemljište?

I postoji li možda mogućnost gradnje dvije kuće na toj površini od 462 m2 budući da koliko znam ljudi su radili tkz.spojene kuće 'u bloku" i na manjim površinama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavite najobičniji ugovor o darovanju, takav prijenos je oslobođen plaćanja poreza, ovjera kod JB, nemojte zaboraviti posjetiti gruntovnicu.

 

Složna braca kucu grade, a nesložna dvije.

Mislim da je želja Vaseg oca da budete na okupu, obitelj je uvijek najvaznija. A velike obitelji su najljepše.

I obiteljske dvojne kuće izgledaju stvarno extra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina,no je li ta površina dostatna za dvojnu kuću?

 

Ako mislite na jednu građevinu (etažiranu na dvije posebne cjeline) poluprislonjenu na drugu koja je na drugoj kat.čest. vjerovatno i je, no to je točnije određeno u prostornom planu. Ako pak mislite na dvije poluprislonjene građevine jedna na drugu, sigurno nije jer bi ste tu postojeću (od 462m2) morali dijeliti na dvije čestice, a najmanja površina za takovo što po svim PP što sam imao prilike vidjeti je 250m2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Netko može kupiti dio k.č. i na taj način postati suvlasnikom i uknjižiti se na dio k.č. ovisno koliko suvlasničkih udjela je kupio tako da bi to iznosilo 10 m2. Zatim se može ići na razvrgnuće suvlasničke zajednice sporazumno ili ako nema sporazuma tada se pokreće parnični postupak za razvrgnuće suvlasničke zajednice geometrijskom diobom . Tada tih 10 m2 dobiva novi broj k.č. i ZK.ul.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija