Jump to content

Kako napisati oporuku?


anonimno

Preporučene objave

Može pomoć? Mama želi sestri i meni oporučno ostaviti svoj stečeni (1/5) i nasljeđeni dio kuće (1/4 od 1/5). Naime, bilo nas je 5 suvlasnika kuće, nakon smrti oca sve smo nasljedile jednako (mama i nas tri sestre.). Budući da se nas dvije brinemo za nju (treća sestra ne živi sa nama), mama svoj dio kuće u kojoj živimo zajedno želi ostaviti samo nama dvjema jer mi kuću održavamo i živimo u noj.

Kako smo nakon očeve smtri nasljednice i stana u jednakim dijelovima, tj.nasljedile smo i po 1/4 stana, svoj dio (1/4) majka bi ostavila svima trima. Problem je u tome što majka više ne može ili ne zna pisati te tako svoju želju tj. oporuku niti ne može sama napisati., a mi se bojimo da treća sestra nebi oporuku proglasila nevažećom radi "nepismenosti" majke. Znam da je oporuku moguće napisati i potpisati i u prisustvu dva svjedoka, ali što ako sestra to proglasi nevažećim? Javni bilježnici za pisanje takove oporuke traže iznose u postotku vrijednosti imovine (što nam je skkupo). Molim, što da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je mama pokretna, put pod noge i do opcinskog suda da vam sudac ili savjetnik zapisnicki sastave oporuku koju mozete odmah pohraniti na sudu.

 

Ako je majka nepokretna, sudac i zapisnicar dolaze k njoj kuci i sastavljaju oporuku.

 

Sve je to stvarno bezvezna cifra u odnosu na oporuku koju sastavlja biljeznik.

 

Dakle, problem, rijesen!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija