Jump to content

Natječaj u osnivnoj školi


Bum

Preporučene objave

Poštovani!

Ako mi netko ukratko može pojasniti sljedeću situaciju...

 

U jednoj o.š. u Zagrebu otvoren je natječaj za radno mjesto domar/vozač

 

U natječaju se traži posjedovanje vozačke dozvole i položena "c" kategorija iako imaju vozilo koje se vozi s "b" kategorijom.

S druge strane ne traže da isti ima položeno za kotlovničara, iako imaju kotlovnicu i trebaju po zakonu imati nekoga sa stručnim ispitom.

 

Pa me sad zanima, jeli tu sve čisto. Dali stvarno mogu sastaviti natječaj kako ih je volja i "štelati" nekom posao.

 

Mogu li se ja pozvati na to da imam stručni ispit za kotlovničara, dali mi je to prednost iako se ne traži, a trebalo bi. S druge strane nemam "c" kategoriju koja im u stvari niti ne treba, ali imam "b" koja odgovara njihovom školskom vozilu...

 

Uh... Hahaha... Fora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije čisto sasvim. Ne možete se pozivati na ništa jer su zasada to propisani uvjeti. Jedina opcija je prosvjetna inspekcija nakon odabira po natječaju.

 

Kao uvjete mogu staviti ono što je propisano Pravilnikom o organizaciji radnih mjesta ili pravilnikom o radu, moraju to imati na stranicama.

 

Ako se radno mjesto zove domar, a ne domar-ložač, onda ne treba stručni ispit za kotlovničara, možda inače imaju 2 radna mjesta - domar/vozač i domar/ložač?

 

Ako je jedini domar OBAVEZNO MORA imati stručni ispit za kotlovničara prije početka rada odnosno to mora biti uvjet.

 

Što se tiče vozača, C kategorija po meni diskutabilan uvjet, obzirom da škola ima osobno vozilo, ali možda i prođe.

 

Ako smatrate da postoje nepravilnosti, jedina opcija Vam je prosvjetna inspekcija. Žalba ne postoji u zapošljavanjima u školstvu. Podsjećam da se inspektori znaju s ravnateljima te bi ovdje recimo C kategorija prošla, no ako ima većih nepravilnosti nemaju izbora nego poništiti natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, jedini je domar. Jer se radi o manjoj školi pa ne trebaju dva.

Znači morali bi tražiti nekoga sa stručnim ispitom...?

Hvala Vam na odgovoru!

 

Apsurd je ta 'c' kategorija. Taman da škola i ima neki minibus sa više sjedala za prijevoz djece, za to opet nije 'c' kategorija nego čini mi se 'd'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija