Jump to content

promjena brave?


anonimno

Preporučene objave

stekao sam vlasnistvo nad nekretninom (kucom) u kojoj zivi moj otac koji me ometa u preuredjenju iste, jer se ne zeli pridrzavati dogovora (nazalost, usmenog) koji smo imali u vezi adaptacije objekta.

 

kako nemam previse vremena (cekanja, odugovlacenja), buduci je kuca 100% moje vlasnistvo, te nitko (pa ni moj otac) nema nikakva prava uzivanja objekta, ugovore o najmu ili nesto drugo, interesira me - da li imam pravo promjeniti brave na kuci i onemoguciti mu ulazak u istu, tj. iseliti ga? moram napomenuti da vec duze vrijeme zbog njega imam gubitke jer koristi struju i vodu koje ne zeli platiti (pa meni dolaze racuni), a meni je situacija prilicno hitna.

 

hvala na bilo kakvoj pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ako otac koristi nekretninu duže od 1 godinu, ostaje jos samo pitanje njegovoga posjeda, pa bi trebali biti određeniji u tom pogledu, jer postoje ipak okolnosti koje vam ne dozvoljavaju da samo promijenite bravu bez obzira na vaše vlasništvo.

A u pogledu rodbinskih odnosa, jeli znate da ste po zakonu dužni uzdržavati oca ako on nema prihoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija