Jump to content

Novčana naknada s burze - Sporazumni raskid i poslovno uvjetovani otkaz


vinniejones18

Preporučene objave

Poštovani kolege s foruma,

 

S 1. kolovoza istječe mi ugovor o radu, dogovorio sam sporazumni raskid ugovora.

Na birou sam dobio informaciju da imam pravo na naknadu s burze ako mi zadnja dva ugovora budu poslovno uvjetovana.

Rečeno mi je da se negdje mogu zaposliti na 5 dana, dobiti poslovno uvjetovani otkaz i opet se prijaviti i nakon pet dana dobiti poslovno uvjetovan otkaz i onda imam pravo na novčanu naknadu.

 

Da li je netko imao slična iskustva, kakav savjet?

Kako se najbolje dogovoriti s istim poslodavcem da me 2x prijavi i da mi da poslovno uvjetovan otkaz, da bude što bezbolnije i lakše za njega?

 

Unaprijed hvala svima na odgovorima.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate prvo pojasniti da li vam ugovor istječe protekom vremena na koje je bio zasnovan (dakle, da se radilo o ugovoru o radu zasnovanom na određeno) ili ste sklopili pisani sporazum o raskidu radnog odnosa sa poslodavcem, budući iz prve vaše rečenice, ja ne mogu razaznati o čemu se točno radi.

 

U prvom slučaju ostvarujete pravo na NN HZZ-a (pod uvjetom da imate najmanje 9 mjeseci rad u zadnje 2 godine i da vam radni odnos nije trajao kraće od 3 mjeseca) dok u drugom slučaju pravo na NN HZZ-a je iznimno, dakle samo pod određenim uvjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija