Jump to content

20.grama


anonimno

Preporučene objave

HITNOĆA VELIKA!!!

 

U autu mi je nađena navedena količina trave. U zapisniku (uz prisustvo odvjetnika kojeg su doveli organi) piše da sam je dragovoljno predao. Navodi se i osoba od koje sam dobio travu. Osim 2 policajca bio je pirisutan frend i njegova cura. desilo se to prije 1.10.(stari zakon). To mi je prvi put.

Htio bi promijeniti iskaz (dan pod velikim stresom...). je li to oteŽavajuća okolnost? Šta mogu očekivati i otprilike nakon koliko vremena od događaja?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Htio bi promijeniti iskaz (dan pod velikim stresom...). je li to oteŽavajuća okolnost?

 

da li je pri davanju iskaza kako ti kažeš (a ustvari prilikom tvog ispitivanja kao osumnjičene osobe) bio prisutan odvjetnik? (vrlo vjerovatno da jeste kad je bio i pri pretrazi..)

ako jeste, ništa nećeš postići mijenjanjem iskaza jer ovaj zapisnik je dokaz..

ako nije, onda možeš mijenjati iskaz kako hoćeš, samo pazi da ne bude tebi na štetu..

 

o tome što može biti ne možemo ovako napamet nagađati, sve zavisi što si i na koji način rekao u PP..

u svakom slučaju vodit će se kazneni i vrlo vjerovatno paralelno prekršajni postupak...

 

za više reći, treba i više podataka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom davanja iskaza, tj. potpisivanja, odvjetnik je bio prisutan, ali kod pretresa ne. Naime, u autu smo sjedili nas dvojica, a policajci u civilu su prišli i ... Pod sjedalom su uočili kutiju(: "Možete nam to pokazati...") u kojoj je bila trava."Dragovoljno" sam je predao i završio u postaji.

U iskazu je napisano kad sam i od koga dobio travu sve u smislu njihovih pitanja i mojih odgovora. Budući da mi je prvi put i da sam to učinio iz znatiželje što da očekojem?

Unaprijed hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom davanja iskaza, tj. potpisivanja, odvjetnik je bio prisutan..

 

vidi..dao si iskaz u prisutnosti odvjetnika, to je dokaz..on je vjerovatno s tobom porazgovarao malo prije davanja tog iskaza, rekao ti da pricas, sto da kazes ili da sutis..ti si trazio odvjetnika nakon što te policija uputila u tvoja prava tada, zar ne? (nisi morao..)

bilo bi malo bezvezno da sada nešto govorimo ovdje pa ispadne drugačije, jer ne znam sve, ionako možeš odvjetnika zadržati i dalje za postupke koji se budu vodili..sve ga možeš pitati, sve će ti reći..pa i na ovo, što da očekuješ, on ti može bolje odgovoriti jer ima uvid u cijeli predmet..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija