Jump to content

Drzavne nekretnine d.o.o. - ugovor o najmu


crx

Preporučene objave

Postovani,
 
Molim za pomoc po pitanju stana u vlasnistvu Drzavnih nekretnina d.o.o.
 
U navedenom stanu je zivio par 18 godina u izvanbracnoj zajednici u kojoj je i rodjeno troje djece. Ugovor o najmu glasio je na izvanbracnog supruga koji je preminuo 2016 godine (on je stanarsko pravo naslijedio od bake). Od tada njegova izvanbracna supruga u stanu zivi sama i redovito placa najamninu.  Takodjer, ona je socijalni slucaj, bolesna i nesposobna za rad vec dugi niz godina.
 
Moje pitanje je da li ona ima pravo boraviti u tom stanu, te da li su joj Drzavne nekretnine d.o.o. duzne izdati "Ugovor o najmu".
 
Ja nisam zainteresirana stranka u cijeloj prici, ali voljela bih joj pomoci. 
 
Nazalost, nasi dopisi na Drzavne nekretnine d.o.o. su ostali neodgovoreni, na telefon odbijaju dati bilo kakve informacije, dolazak osobno je nepozeljan (na internet stranicama stoji da primaju stranke iskljucivo uz najavu, kada se telefonski zeli najaviti posjet, kazu da ne primaju stranke).
 
Ja u startu ne znam da li ona na "Ugovor o najmu" uopce ima pravo. 
Nadalje, ukoliko ona to pravo ima, a istovremeno je se onemogucuje u tome da to pravo ostvari, ne znam kome se obratiti, te da li postoji institucija nadlezna Drzavnim nekretninama d.o.o.
 
Bila bih zahvalna na savjetu.
 
Lijepi pozdrav
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , crx je napisao:
Postovani,
 
Molim za pomoc po pitanju stana u vlasnistvu Drzavnih nekretnina d.o.o.
 
U navedenom stanu je zivio par 18 godina u izvanbracnoj zajednici u kojoj je i rodjeno troje djece. Ugovor o najmu glasio je na izvanbracnog supruga koji je preminuo 2016 godine (on je stanarsko pravo naslijedio od bake). Od tada njegova izvanbracna supruga u stanu zivi sama i redovito placa najamninu.  Takodjer, ona je socijalni slucaj, bolesna i nesposobna za rad vec dugi niz godina.
 
Moje pitanje je da li ona ima pravo boraviti u tom stanu, te da li su joj Drzavne nekretnine d.o.o. duzne izdati "Ugovor o najmu".
 
Lijepi pozdrav

https://www.zakon.hr/z/168/Zakon-o-najmu-stanova

čl.24.

pismeno (preporučeni i sa povratnicom) tražit sklapanje ugovora o najmu sa nasljedikom najmoprimatelja koji je umro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veliko hvala na odgovoru i na linku:)

Jednu preporucenu posiljku smo poslali, ali nismo dobili nikakav odgovor.  Meni je to bilo prilicno neozbiljno, i imala sam osjecaj da smo se nasli pred zidom.

Probati cemo jos jednom pozivajuci se na navedeni zakon, medjutim ne mogu a da se ne pitam: "Sto ukoliko opet izostane odgovor?"

Da li postoji zakonski rok u kojem su oni duzni odgovoriti, te ukoliko ne kome ih prijaviti?

Moram priznati da mi je tema potpuno strana i usprkos googlanju nisam postala puno pametnija.

Jedina institucija koja mi se nakon visesatnog googlanja cini kao  nadlezna i "nadredjena" Drzavnim nekretninama d.o.o. jest Ministarstvo drzavne imovine.

Medjutim, nisam sigurna da li bi oni reagirali na "socijalni slucaj" koji pokusava ostvariti svoje pravo i da li uopce ima svrhe posiljku osloviti i na njih ili pokusati na neki drugi nacin urgiratikod njih.

Jos jednom se zahvaljujem na pomoci..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , crx je napisao:

Veliko hvala na odgovoru i na linku:)

Jednu preporucenu posiljku smo poslali, ali nismo dobili nikakav odgovor.  Meni je to bilo prilicno neozbiljno, i imala sam osjecaj da smo se nasli pred zidom

da li ste dobili povratnicu ili ste slali bez povratnice?

morali bi vam odgovoriti u roku od 60 dana (zato je bitna povratnica).

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija