Jump to content

građevinsko vještačenje


zmodri11

Preporučene objave

Sud daje zadaću vještaku građevinske struke da utvrdi vrijednost ulaganja tužiteljice i 1 tuženog  u nekretninu od 2003 do 2010.god

te vrijednost iste nekretnine do 2003 god.

 

Budući da je investitora bilo  šest  nije li vještakinja trebala samo utvrdit moje ulaganje i ulaganje tužiteljice ? 

Ako je zadaća iste bila kao što je gore navedeno smatram da vještakinja nije smjela procjeniti ulaganje svih šest investitora  

kao ulaganje tužiteljice i 1 tuženog. Smatram da je ipak trebala samo navest moje i tužiteljičino ulaganje?

Od svih njenih ulaganja postoji samo uplatnica od posudbe 50 000 kn uz kamatu Erste banke kao po oročenoj štednji odnosno za dvije godine 6000 kn.

Koje su joj uredno vraćene s kamatama.

Smatram da vještakinja nije izvršila zadaću koju je sud zatražio i kao takvo vještačenje uopće nije pravovaljano.

Jesam li u pravu?

 

uređeno: od zmodri11
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio na opčinskom državnom odvjetništvu  gdje smo sastavili zapisnik u svezi kaznene prijave protiv vještakinje zbog ovjeravanja neistinitog sadržaja iz čl. 281 KZ

Četiri vještačenja sam dostavio od tri različita vještaka u svezi iste zgrade a rađeno je za potrebe kredita, centra za soc. rad , a jedno za kvalitetu izvedenih radova i procjenu istih.

Dostavio sam i ugovore sa investitorima i izvođaćima te izvode iz građevinskih dnevnika i izvedbeni projekat.

E sad ako bude odvjetništvo htjelo radit na predmetu bit će rezultata  ako mi ne odbiju predmet i upute me da kazneni progon preuzmem sam.

U tom slučaju bi bio problem kako radi financija a tako i radi zastupanja.

Nema odvjetnika ni jednog u gradu koji ima volje preuzet progon protiv kolegice.

U odvjetništvu mi službenica rekla da će ju oni gonit ali ako slučajno dođe do njihovog odustajanja da potražim odvjetnika iz drugog grada.

Ako netko zna tko bi to mogao preuzet ako bude potrebe neka mi preporuči odvjetnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zmodri11 je napisao:

Danas sam bio na opčinskom državnom odvjetništvu  gdje smo sastavili zapisnik u svezi kaznene prijave protiv vještakinje zbog ovjeravanja neistinitog sadržaja iz čl. 281 KZ

Četiri vještačenja sam dostavio od tri različita vještaka u svezi iste zgrade a rađeno je za potrebe kredita, centra za soc. rad , a jedno za kvalitetu izvedenih radova i procjenu istih.

Dostavio sam i ugovore sa investitorima i izvođaćima te izvode iz građevinskih dnevnika i izvedbeni projekat.

E sad ako bude odvjetništvo htjelo radit na predmetu bit će rezultata  ako mi ne odbiju predmet i upute me da kazneni progon preuzmem sam.

 

E sada Vam ne preostaje ništa drugo nego čekati rješenje pa što bude, a dalje ćete vidjeti, što Vam je dalje činiti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija