Jump to content

Oglas kod prijema na odredjeno vrijeme


Luda Mama

Preporučene objave

Poštovani, malo sam čitala Zakon o službenicima i namještenicima, pa me zanima ovo: već sam otvarala temu jer me zanimala pravna težina prekoračenja rokova kod provedbe natječaja za prijam u službu u jednom gradu. Što je s prijamom u službu na ODREĐENO vrijeme (ne radi se o prijmu vježbenika)? Naime, konkretni je oglas raspisan za rad na 6 mj. s mogućnosti produženja na 12 mj. Prema Zakonu o službenicima, za takva se radna mjesta ne provodi natječaj. U mom konkretnom slučaju, radilo se o OGLASU objavljenom na web-stranicama dotičnog grada i Zavoda za zapošljavanje. Tekst oglasa (pa tako i uvjeti i potrebna dokumentacija, te najava testiranja i usmenog intervjua) istovjetan je bilo kojem drugom natječaju raspisanom za prijam na neodređeno vrijeme. Može li mi netko s više iskustva objasniti zašto bi lokalna jedinica raspisivala oglas s takvim sadržajem za prijem službenika na određeno vrijeme, ako za to nema zakonske potrebe? Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija