Jump to content

problem sa hzzo-om


anonimno

Preporučene objave

Poslala sam 5.7.žalbu zbog odbijanja pelena osobi koja ima 91 g. i inkontinentan je (1915-to godište).Kada sam ih prekjučer nazvala rekli su mi da žalbe rješavaju VI mjesec, znači još treba čekati. Issto tako su mi rekli da mogu ponoviti zahtjev i kad dođe predmet oni će kompjuterski složiti predmet i odgovoriti.Možda vam ponovni zahtjev ubrza postupak.

Naravno kako je bio odgovor ovisi o čemu se radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predmet je na najverojatnije na drugostupanjskom rješavanju, rok za to je cca 3 mjeseca od kad si predala žalbu (mjesec dana za prvostupanjsko tijelo da ispita i dostavi predmet i dva mjeseca, 60 dana za drugostupanjsko) s time da se to može još za koji dan produžiti jer je potrebno stručno medicinsko vještaćenje drugom stupnju). Dakle čekaj još malo.

 

Zahtjev možeš ponoviti, ali što s time dobivaš, još jednu odbijenicu. Inače vještačenje (odobravanje) tih pelena se odobrava na godinu dana, pa je to neki rok u kojem se zahtjev ponavlja ili neponavlja.

 

Eto ti indikacije za odobravanje pelena, pa ti proučavaj.

 

 

Osigurana osoba ostvaruje pravo na pomagalo zbog :

- prirođene mane ili bolesti urogenitalnog ili probavnog sustava koji ima za trajnu posljedicu inkontinenciju urina i/ili stolice

- bolesti i ozljeda živčanog sustava koje imaju za posljedicu trajnu inkontinenciju urina i/ili stolice

- bolesti i ozljede organa male zdjelice koje imaju za posljedicu trajnu inkontinenciju urina i/ili stolice

- smetnje svijesti prema "Glasgow coma scale" od 0-8

- mentalne retardacije osoba starijih od 3 godine, a koje za posljedicu imaju inkontinenciju urina i/ili stolice.

U slučaju inkontinencije urina i/ili stolice osigurana osoba ima pravo na kombinaciju pelena u spoju s gaćicama za dan standardnih veličina – srednje i velike i visokoupijajućih pelena u spoju s gaćicama za noć, u količini utvrđenoj u Popisu pomagala.

Ugovorni doktor koji propisuje pelene (urolog pri prvom propisivanju i/ili fizijatar prilikom prve rehabilitacije) obvezan je navesti koju vrstu i koje veličine pelena utvrđenih u Popisu pomagala propisuje osiguranoj osobi.

Osigurana osoba ima pravo koristiti pomagala u kombinaciji kako je navedeno u Popisu pomagala.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija