Jump to content

Prijetnja


torcidaosk

Preporučene objave

A u kojem kontekstu ste poslali taj link, jeste li u zavadi s tim kolegom, da li je već bilo kakvih verbalnih sukoba između Vas dvojice?

Što Vam je kolega rekao na Vaše objašnjenje?

Može se tretirati, ako ste u dobrim odnosima sa njim, samo kao da mu prenosite "vijest" o tom nemilom događaju, a ako je već bilo između vas kakvih nesuglasica, razmirica i sl. može se tretirati kao jedna vrsta prijetnje, doduše, indirektna (neizrečena), ali se može tako protumačiti, jer to ipak nije "šala" i nemože biti predmet šale...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,bilo je,ali ništa ozbiljno...razgovarali smo i rekao sam nemam namjeru da ga ugrozim na bilo koji način...i pismeno sam dao izjavu da nemam namjeru nikog ozlijediti,on je malo bojažljiv,i kasnije sam mu poslao poruku na mobitel da sam se šalio,crni humor....radimo u tvornici čokolade,pa sam to usporedio sa našom firmom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh.., ko zna kako će to on shvatiti, a i uprava kojoj je prijavio, da to dođe do policije mogli bi imati problema, no nadajmo se da neće, da će to ipak uprava nekako zataškati, jer opravdanje nije, poglavito ako je već bilo nesuglasica između vas, takva vrsta "šale", jednostavno ga probajte izbjegavati na taj način i probajte mu se "zavlačiti pod kožu" kako bi shvatio da ništa ozbiljno niste mislili i kako bi opet stekao sigurnost i povjerenje u Vas...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, torcidaosk je napisao:

da,bilo je,ali ništa ozbiljno...razgovarali smo i rekao sam nemam namjeru da ga ugrozim na bilo koji način...i pismeno sam dao izjavu da nemam namjeru nikog ozlijediti,on je malo bojažljiv,i kasnije sam mu poslao poruku na mobitel da sam se šalio,crni humor....radimo u tvornici čokolade,pa sam to usporedio sa našom firmom

Problem sa ovim predstavlja vam činjenica da je kazneno djelo prijetnje tzv. kazneno djelo apstraktnog ugrožavanja, što znači da je irelevantno jeste li vi nešto rekli/napisali/poslali baš sa ciljem da nekome zaprijetite, već da li se konkretan sadržaj objektivno gledajući, može smatrati prijetećim. Imajući u vidu vašu zavadu, takav zaključak se bez problema može izvući, no ostaje pitanje je li ovakva prijetnja dovoljno konkretizirana, što je još jedan važan element, a po mom mišljenju nije.

Za ubuduće, manite se takva "humora", pogotovo s ljudima s kojima imate neke neraščišćene računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija