Jump to content

razvrgnuća suvlasničke zajednice


anonimno

Preporučene objave

Prema stanju u zemljišnim knjigama suda Split, stranke (moj suprug, ja i tako zvana protustranka) su suvlasnici nekretnina koje se nalaze na zemljištu knjigama Opć. suda u Splitu. nekretnina u naravi prestavlja dvor, kuća, zgrada itd. Suprug mi je upisan pod 1. za 3/8 idealnog dijela , ja pod ...

2. 3/8, a protustranka za 1/4 idealnog dijela predmetne nekretnine

 

2000.g. mi (odnosno moj suprug i ja) smo parcelizirali suvlsničku nekretninu. U katestaru se prema Rješenju Ureda za katastarsko-geodetske poslove od 2000.g. kao posjednice predmetne nekretnine vode.

moj suprug za 1/2 i ja za 1/2 k.č.z xxxx/1 u naravi zgrada, dvor, kuća

a protustranka za k.č.z. xxxx/2 u naravi dvor i kuća

 

mi smo vlasništvo gori navedene nekretnine stekli kao kupci, zaključivanjem ugovora o prodaji 2004 s braćom o protustranke, kao prodavateljima, dok je protustranka suvlasništvo na predmetnoj nekretnini stekla temeljem Rješenja o nasljeđivanju naslovljenog suda od 1987. iza smrti svog oca. odnosno temeljem presude zbog izostanka naslovljenog suda od 1991.

braća od protustranke su 1989 zaključili Sporazum kojim razvrgavaju suvlasničku zajednicu nekretnina.

 

protustranka je nemoguća, bilo kakvi razgovor završi u svađi jer ona nas vrijđat "da mi živimo u njezinoj kući i da će ona nas jednog dana izbacit". Prijeti da ona ima ugovor da je njen otac prepisa cijelu kuću na nju .... itd......

 

dali smo na sudu za razvrgnuća suvlasničke zajednice ... sad čekamo sud. I ako mi i dalje nije jasno kako mošemo bit katestarski knjiženi 1/1 a u zemljištu u suvlasništvu koje ne možeš razvrgnuti ako jedan od suvlasnika neželi i potreban je sud.

 

jednostavno želimo svoj mir i jednom zauvjek dat ovom -------- doznanja da mi nemamo ama-baš ništa zajedničko nego zid koji nas dijeli. Kako do našeg mira?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo mi nije jasno kako ste vi mogli 2000. pokrenuti parcelaciju koja je provedena u katastru, ako ste vlasništvo stekli tek kupoprodajom 2004. parcelacijski elaborat treba potpisati vlasnik, odnosno suvlasnici, a vi ste suvlasnici tek od 2004.

 

drugo mi nije jasno kako braća prodaju suvlasnički dio, ako su davno prije proveli razvrgnuće suvlasničke zajednice.

 

međutim, vi ste očito uknjiženi kao suvlasnik te nekretnine. nisam pravnik i ne znam kako vam može razvrgnuće sudskim putem pomoći kad se sada više ne može raditi parcelacija, dakle dioba k.č. bez lokacijske dozvole ili bez rješenja za utvrđivanje građevinske čestice za izgrađeni objekt. ali možda činjenica da je katastarski parcelacija već napravljena omogući i provedbu parcelacije u gruntovnici radi usklađenja katastarskog i gruntovnog stanja. osim toga čini mi se da je prijedlogom zakona o katastru nekretnina upravo predviđeno usklađivanje katastra i gruntovnice, pa i upis vlasništva prema stanju u katastrskom posjedovnom listu. to bi riješilo vaš problem, ali čini mi se previše brzo i lako za naše prostore. taj zakon bi trebao stupiti na snagu već 2007.

 

na kraju, ne razumijem kako vas može maltretirati tvrdeći da je sve njeno , kad ste vi gruntovno uknjiženi suvlasnik na toj nekretnini. dovoljno je da joj turnete vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi smo kupili kuću 1994 i knjižili se kao vlasnici na mjesto njene braće a ona je ostala na istom mjestu.

 

2000.g. je napravljena parcelezacija i knjižena u katastaru .... to je pravo stanje i trebalo bi biti i PRAVNO stanje u zemljišnim knjigama ..... ali na našu veliku žalost moramo ić sudskim putem da bi bili upisani kao čisti vlasnici onoga što smo pošteno kupili i platili.

 

naša općina već radi usklađivanje samo je pitanje kad će mo mi doć na red???? On se ima pravo žaliti (što je očekivano od luđakinje) i šta onda????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija