Jump to content

Troškovi vještačenja


napster54321 ko

Preporučene objave

Poštovani,

Mlada sam vozačica,zaustavljena sam 28.1 i napuhala sam 1.46. 

Nisam "prihvatila" taj rezultat,te sam tražila ponovni test koji mi je odbijen,te mi je predloženo vađenje krvi i urina,s tim da me policajac nije obavijestio da ću morati platiti troškove analize 750 kn(ne znam da li zakonski moraju,ali smatram da da jer nije baš mala cifra,bar za moj pojam).

Znači,obavljeno je vađenje krvi,urina,s tim da je prošlo sat vremena otkad sam zaustavljena do pregleda. 

Policajac mi je rekao da će rezultati analize i kazna doći na kućnu adresu za otprilike 3 mjeseca,došla je danas,znači manje od mjesec dana. 

Analiza je pokaza 1,57(nisam bila najbolje sreće,a ni prosudbe pijanstva) te je propisana kazna 5 000 kn i 6 mjeseci oduzimanje vozačke.

Priložene su dvije uplatnice.

Trošak prekršajnog postupka je 500 kn,a materijalni troškovi vještačenja 750.

Uložiti ću prigovor,samo me zanima da li ja u roku 8 dana moram podmiriti gore navedene troškove vještačenja i postupka i da li se mogu žaliti da nisam obaviještena o trošku istih?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako prigovaraš, ne plaćaš ništa do okončanja postupka.

U prigovoru možeš napisati da nisi upozorena o trošku, pa će o tome odlučiti sud, ali nemoj biti optimistična.

Kako se misliš žaliti (negiranje, priznanje...)? Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima.

I zašto si tražila (tj. prisatala na) vještačenje? Ono nije obavezno...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pristala sam jer sam smatrala da će biti manje nego kad sam puhala. Grdno sam se prevarila ?

Priznat ću krivnju i žaliti se radi olakotnih okolnosti(financijska situacija,jedini član obitelji koji radi,potreba automobila za posao).

Policajac mi je rekao ako želim da se mogu podvrgnit testiranju,a nije napomenuo da ću ja snositi taj trošak.

Hvala,baš nisam bila sigurna jel se to treba odmah platiti jer nigdje na papiru nije naveden rok nikakav. 

?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, napster54321 ko je napisao:

Pristala sam jer sam smatrala da će biti manje nego kad sam puhala. 

Pisali smo već na nekoj temi o tome, jer je nečiji savjet bio da se uvijek traži testiranje... Kao, prođe neko vrijeme, u krvi ima manje i sl. Iako to nekad možda može biti točno, najveće su šanse da će biti tu negdje i nikako se ne isplati. Dobro, ti nisi mogla znati i što je tu je, ne isplati se sad zamarati oko toga.

Što se tiče troškova, ako potvrde prekršaj, plaća ih počinitelj, a ako ne, plaća ih policija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, drot13 je napisao:

Što se tiče troškova, ako potvrde prekršaj, plaća ih počinitelj, a ako ne, plaća ih policija.

Ovo mi je nejasno ?

Počela sam raditi 1.2 

Prva plaća mi je u 3.mjesec,od sezone nisam radila,tako da sam upala i u dugove itd. Član obitelji ima zdravstvenih problema te nije u mogućnosti raditi,jedini dohodak je od pok.oca mirovina koja nije ni 2,000 kn.

Imam jedino opomenu za parkiranje na mjestu za invalide,7.1 ove godine. Prije toga nisam bila kažnjavana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onih 500 kn nećeš platit nego ćeš platit sudske troškove ali i njih možeš izbjeći ako tražiš da ti ih ne naplate zbog financijske situacije.Neki suci uz troškove suda u presudi navode da se moraju platit i troškovi izdavanja prekršajnog naloga.

A za vještačenje skupljaj lovu jer to naplaćuje direktno MUP a imat ćeš i dodatnih troškova odlaska na izvanredni liječnički jer je koncentracija iznad 1.5 promila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija