Jump to content

Obavezni prekršajni nalog - zastara, ima li ?


buffalo

Preporučene objave

Zastara je 4 godine od dana počinjenja prekršaja. Ovaj nalog koji si sliknuo si dobio sad, 04.04.2018., iako na njemu piše datum 03.04.2015.?

Ako da, onda je zastara 13.04.2018. S obzirom da ti taman ističe rok za žalbu i prijeti pravomoćnost naloga, koja bi produžila zastaru za još 3 godine (od dana pravomoćnosti), sad napišeš prigovor na ovaj nalog i pošalješ ga, preporučeno s povratnicom da imaš dokaz da si poslao.

Pogledaj temu s prigovorima, a najbolje je iskoristiti prigovor bez izjašnjavanja o krivnji. Tako neće moći nastupiti pravomoćnost, nego će postupak otići u zastaru. Ako još kasnije što dobiješ, pošalješ dokaz o slanju prigovora i pozoveš se na zastaru.

Datumi na tom nalogu su točni? Nije možda greška u pisanju? Pitam jer mi je čudno da su baš toliko čekali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, datumi su ispravni i ja sam se iznenadio kad sam vidio. Dakle, dobio sam 2 naloga, jedan je za počinjenje prekršaja od 21.03.2014., a drugi od 13.04.2014., ali obadva imaju na OPN datum 03.04. 2015. Znači ako sam jučer primio (04.04.2018.) imam 8 dana rok za prigovor od dana dostave a to je 12.04.2018. i tada šaljem, jeli tako? Što bi onda trebalo svakako ući u zastaru ?

I još nešto, znači navesti u prigovoru da je nastupila zastara po jednom a po drugom bude uskoro?

Hvala

 

I još jedno pitanje, a što bi bilo da ne pišem prigovor, bi li onda svakako nastupila zastara zbog datuma od prije 4 godine tj. jeli nastupila zastara za ovaj drugi OPN od 21.03.2014. ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, buffalo je napisao:

Znači ako sam jučer primio (04.04.2018.) imam 8 dana rok za prigovor od dana dostave a to je 12.04.2018. i tada šaljem, jeli tako? Što bi onda trebalo svakako ući u zastaru ?

Pošalji i ranije, nema to utjecaja na zastaru, da ne promašiš zadnji dan.

 

Prije 39 minuta, buffalo je napisao:

I još nešto, znači navesti u prigovoru da je nastupila zastara po jednom a po drugom bude uskoro?

Ne, koristiš ovaj predložak. Prigovaraš općenito, a oni paze na zastaru po službenoj dužnosti. Bitno je da pošalješ prigovor da ne nastupi pravomoćnost (ako dobro računam, radi se o istom danu, a ne znam kako to ide).

 

Prije 38 minuta, buffalo je napisao:

I još jedno pitanje, a što bi bilo da ne pišem prigovor, bi li onda svakako nastupila zastara zbog datuma od prije 4 godine tj. jeli nastupila zastara za ovaj drugi OPN od 21.03.2014. ? 

Za ovaj prvi padaju na isti dan (pravomoćnost u slučaju da se ne žališ i zastara), pa ne znam kako to ide, a za ovaj drugi je zastara nastupila 21.03.2018. Svejedno su ti ga sad poslali? Ako jesu, ja bih poslao identičan prigovor onom prvom. Kad im stigne prigovor, slažu spis za sud i onda vide da je zastara, a ako ne vide i svejedno pošalju, to je prvo što će sud provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija