Jump to content

Posljedice neodrađivanja otkaznog roka


Esperanso1989

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

dosao sam raditi u jednu firmu na odredeno vrijeme kao zamjena za odsutnu djelatnicu, (inace voditeljicu sluzbe), koja je otisla na porodiljni. Nisam bio svjestan u kakav pakao od posla ulazim jer je atmosfera u firmi uzasna, napeta i stresna, nesretan sam i neispunjen tim poslom jer nije prilagođen jednom “početniku” koji krece na trziste rada, nocu cak ne mogu ni mirno spavati. Osoba koja je preuzela radno mjesto voditelja i koja je meni nadređena se i sama prvi puta susrece sa nekim stvarima koje ne zna odraditi i zbog toga je svakim danom sve vise zivcanija, nervoznija. Sve se svalilo na nju, svi poslovi, i sama je nezadovoljna i to nezadovoljstvo prenosi i na mene. Uz to, ja sam novi djelatnik, bez iskustva, uzeli su me kao pripravnika, neznam odradivati svoj posao koji mi se dodijeli, a kad nesto pitam, odmah je zivcana, nervozna ljuta, i kaze “snadi se”, “guglaj”, “neznam ni ja”. Tek sam mjesec dana u firmi, a situacija je takva da zelim dat otkaz. Iz dana u dan dolazim na posao, ne znam izvrsavati svoje radne zadace, nista mi se kvalitetno ne objasni, zbunjen sam i uplasen, i jos osjecam grc kad trebam nesto pitati jer je dosta otresita i drska. Budim se nesretan i odlazim na posao, a takav se i vracam. Navodno joj je cak i ta osoba koja je otisla na porodiljni rekla “ono sta ne budes ti znala ili htjela raditi daj njemu”.

Vidim da se neke odgovornosti zele prebaciti na mene, a za sto nemam dovoljno sposobnosti, znanja, kompetencija ni vjestina.  Neka prica  da me zele ukljuciti u neke projekte da budem cak prokurist i potpisujem neke dokumente koje uopce ne razumijem niti shvacan sto uopce potpisujem. 

 

Mogu li dat izvanredni otkaz i navest da ga dajem zbog manjka znanja, sposobnosti i vjestina za obavljanje posla?  I da pri tome ne moram odraditi otkazni rok.

Sto mi se moze desiti ako ne odradim otkazni rok? (U ugovoru o radu je samo navedeno vrijeme trajanje otkaznog roka i to dva tjedna, nisu navedene nikakve sankcije u slucaju ne ispunjenja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Esperanso1989 je napisao:

Mogu li dat izvanredni otkaz i navest da ga dajem zbog manjka znanja, sposobnosti i vjestina za obavljanje posla?  I da pri tome ne moram odraditi otkazni rok.

Radnik je dužan odraditi otkazni rok, ako otkazuje redovitim otkazom tj. da radnik ne navodi niti dokazuje ikakav razlog, nego samo treba odraditi otkazni rok. Ako radnik otkazuje izvanrednim otkazom, tada nema otkaznog roka, ali radnik obavezno mora obrazložiti i dokazati postojanje opravdanog razloga za ovakav otkaz, a s druge strane poslodavac to može osporavati.

prije 12 sati , Esperanso1989 je napisao:

Sto mi se moze desiti ako ne odradim otkazni rok? (U ugovoru o radu je samo navedeno vrijeme trajanje otkaznog roka i to dva tjedna, nisu navedene nikakve sankcije u slucaju ne ispunjenja)

Ukoliko radnik ne dolazi na posao u otkaznom roku, poslodavac mu može izvanredno otkazati ugovor o radu temeljem grube povrede radnog odnosa (otkaz mu mora uručiti). Zatim poslodavac ga može odjava s obveznih osiguranja. Ili se i poslodavac može odreći otkaznog roka. Poslodavac ima pravo zahtijevati naknadu štete, ako radnik ne odradi otkazni rok. Ovakav postupak nije jednostavan i traje.

Svakako bi bilo najbolje da sklopite sporazum o prestanku radnog odnosa s danom koji Vi želite i da Vas se s tim danom i odjavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija