Jump to content

Zastara prilikom čekanja na red za zatvor??


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav

Zanima me da li postoji neka zastara u tom slučaju,znači vps je donio odluku da sam kriv i da moram platit ako ne platim idem u zatvor, ali pošto je gužva u zatvoru nikako doći na red! Pa pitanje glasi da li postoji i u ovome slučaju neka vrsta zastare ili može policija doći po mene npr..... za 5 godina?

Radi se o prometnom prekrešaju.

Zahvaljujem na Vašim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izrečene prekršajne sankcije ne mogu biti izvršene ako od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju protekne jedna godina, a zastara počinje teći kada je počinitelj prekršaja primio pravomoćnu odluku urednom dostavom, odnosno od dana kada je prvostupanjska odluka postala pravomoćna.

U svakom slučaju kad protekne dvostruko vrijeme (apsolutna zastara). Tak barem piše u Zakonu o prekršajima!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara u svakom slučaju postoji. Nije mi jasno kako ste sigurni da je gužva u zatvoru i da nikako nećete doći na red? Zastara za izvršenje kazne zatvora (u prekršajnom postupku) nastupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prekršaju. Stoga je vrlo važno znati kada je rješenje pravomoćno i od tada plus dvije godine. Policija dolazi po nalogu suda, što znači da ako je zastara nastupila prošle godine, onda ne može doći za pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija