Jump to content

Prebacivanje j.d.o.o na drugu osobu


Ksena567

Preporučene objave

Lijep pozdrav,ako bi mi netko sa iskustvom mogao pomoci..Može li se prebaciti jdoo s dugom cca 5000kn na drugu osobu?Koliki su troškovi za prijenos,s obzirom da je likvidacija preskupa i predugo traje..I da li osoba na koju bi prebacila jdoo(u ovom slucaju na supruga) moze preuzeti s obzirom da ima blokirani privatni racun i ima radni odnos u drugoj firmi?I zanima me još da li u slucaju gore navedenog(likvidacije i promjene vlasnika)da j.d.o.o ostane na meni,može li mi porezna sjesti na privatni račun,i što se događa u slučaju da nemam za podmiriti dug i ne ispunjavam godišnja izvješća,pokrecu li sami onda likvidaciju kada i kako se naplacuju ako nema sredstava?postoji li zastara?

Hvala puno,znam da je puno pitanja ali ako bi mi netko mogao odgovoriti na neko od ponuđenog bila bi jako zahvalna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete ustupiti poslovni udjel i imenovati novog direktora. Suprug može biti osnivač i direktor trgovačkog društva, nema zapreke. Oko 1.500,00 kn mislim da bi bili troškovi.

Ovisi s koje osnove je dug, porezne? Onda možete odgovarati za dug trgovačkog društva kao porezni jamac.

Ako Vi osobno nemate za podmiriti porezni dug, da, sjest će Vam na račun i svu imovinu (automobile i sl.)

Iskreno, ako nemate za podmiriti taj dug od 5.000,00 kn, najbolje bi bilo da čekate blokadu i da onda podnesete zahtjev za stečaj, tako izbjegavate svu prekršajnu i kaznenu odgovornost, time da predlažem da se Vi osobno nakon što suprug preuzme i postane direktor, zaposlite u trgovačkom društvu i pokrenete stečaj kao radnik radi neisplate plaća.

Naime, ako ne ispunjavate GFI, doći će Vam prekršajna kazna, brisanje, stečaj niti likvidaciju nitko ne pokreće po službenoj dužnosti, ili to barem bude jako dugo vremena, možda i nekoliko godina prije nego što se dogodi, a do tada ćete Vi imati milijun problema s tom firmom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete ustupiti poslovni udjel i imenovati novog direktora. Suprug može biti osnivač i direktor trgovačkog društva, nema zapreke. Oko 1.500,00 kn mislim da bi bili troškovi.

Ovisi s koje osnove je dug, porezne? Onda možete odgovarati za dug trgovačkog društva kao porezni jamac.

Ako Vi osobno nemate za podmiriti porezni dug, da, sjest će Vam na račun i svu imovinu (automobile i sl.)

Iskreno, ako nemate za podmiriti taj dug od 5.000,00 kn, najbolje bi bilo da čekate blokadu i da onda podnesete zahtjev za stečaj, tako izbjegavate svu prekršajnu i kaznenu odgovornost, time da predlažem da se Vi osobno nakon što suprug preuzme i postane direktor, zaposlite u trgovačkom društvu i pokrenete stečaj kao radnik radi neisplate plaća.

Naime, ako ne ispunjavate GFI, doći će Vam prekršajna kazna, brisanje, stečaj niti likvidaciju nitko ne pokreće po službenoj dužnosti, ili to barem bude jako dugo vremena, možda i nekoliko godina prije nego što se dogodi, a do tada ćete Vi imati milijun problema s tom firmom. 

Dug koji imam je porez na dobit.U biti nikakva djelatnost se vise ne obavlja,bila sam primorena radnju zatvoriti krajem prosle godine,sve place i doprinosi su uredno placeni jedino je taj porez ostao sto se obracunava krajem godine ne placen,a sredstva nemam za platiti
.
Da li ste mislila na to da ce mi sjesti na privatan racun i imovinu ili od j.d.o.o?Jer nikakvu imovinu nemam u j.d.o.o niti novaca na racunu?
A što se stečaja tiče i likvidacije to sam prvo mislila napraviti ali od ove godine je promjenjen zakon.Koštalo bi me to oko 25 000 do 35 000kn. Jer Cijelo vrijeme likvidacije sam primorena uplacivati si doprinose plus troskovi knjigovodje,javni biljeznici ispalo bi na kraju toliko jer od 8mj pa do dvije godine može trajati likvidacija,a nemam ovih 5000kn da podmirim a kamoli kreniti u likvidaciju..
Užas šta su napravili,zašto ljudima ne daju normalno zatvoriti obrt,firmu ako ne posluju više i nisu u mogućnosti?
uređeno: od Ksena567
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

J.d.o.o. odgovara za svoje obveze svojom imovinom, ako je ima, a direktor i/ili osnivač ne odgovara za obveze j.d.o.o.-a vlastitom privatnom imovinom, osim uz neke iznimke (proboj pravne osobnosti kod člana društva, odgovornost članova uprave iz čl. 252. ZTD-a i već spomenute odredbe čl. 29. i 30. Općeg poreznog zakona o poreznom jamstvu). Odgovorna osoba doduše, odgovara za prekršaje i kaznena djela koja je počinilo j.d.o.o., tako da se ne može tvrditi da nema nikakvog transfera odgovornosti između pravne osobe i fizičke osobe koja ju zastupa. Ovo pitanje nije nimalo jednostavno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija