Jump to content
milenad

Pravo na parkirno mjesto

Preporučene objave

Pitanje se odnosi na parking oko stambene zgrade u stvarnosti to je betonsko dvoriste bez ikakvih oznaka. 
U mom kupoprodajnom ugovoru nema parkirnog mjesta ali stoji da sam suvlasnica zgrade i dvorišta. Kad smo doselili susjed mi je pokazao da ima upisano parkirno mjesto u ugovoru sto me je iznenadilo. Provjerom na netu svima u katastru stoji da su vlasnici stanova i dvorista kao kod mene.Njima je investitor ili graditelj pokazao mjesta
gdje se mogu parkirati. Njega nema nigdje vise kao vlasnika na nekretnini jer su stanovi prodani. Oko zgrade je malo mjesta za parkiranje i jedan od susjeda je postavio napravu, malu rampicu da se ne moze na to mjesto parkirati. 
Zanima me koju pravnu osnovu imaju moji susjedi sa parkingom i koja prava imam u dvoristu. 
Hvala Vam. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prema navedenomu, a ako ne postoji nekakav međuvlasnički ugovor kojim bi to uredili, svi ste suvlasnici neodređenog dijela dvorišta u skladu sa suvlasničkim omjerima, dok se ista parkirna mjesta ne označe i kao takova MU i etažiranjem odredila kao pripadak određenom vlasništvu posebnog dijela (etaži/stanu).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad